foto

Yancy Butler

  • nar. 2.7.1970 (48 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Yancy Butler se narodila 2. července roku 1970 v New Yorku v USA. Vyrůstala ve čtvrti Greenwich Village - její otec byl Joseph Campbell Butler (bubeník rockové skupiny The Lovin' Spoonful) a matka se jmenovala Leslie. Yancy získala svou první filmovou roli již v devíti letech (v roce 1979) ve slasher-thrilleru SAVAGE WEEKEND. Ve svých třinácti letech začala působit ve studiu HB Studios. Následovně získala nejednu další příležitost, do skutečného světa herectví se však dostala až po hlavní roli ve Sci-Fi seriálu MANN & MACHINE, který byl však po pouhých devíti epizodách zrušen. Poté byla již k vidění například v seriálech SOUTH BEACH či POLICIE NEW YORKU. Hrála také po boku mnoha akčních hvězd, jako je například Jean-Claude Van Damme (HARD TARGET) nebo Wesley Snipes (DROP ZONE).

Yancy strávila po natáčení druhé série slavného seriálu WITCHBLADE měsíc v protialkoholické léčebně. Poté měla další problémy, například 2. ledna 2003 byla zatčena po potyčce se svým otcem nebo 2. února 2007 byla obviněna za řízení pod vlivem alkoholu (musela zaplatit 500 dolarů kauci), i přes to ovšem na ní snad čeká slavná herecká kariéra ve světě TV filmů.

Yancy 20. června roku 2002 získala cenu Saturn Award za nejlepší herečku seriálů (konkrétně WITCHBLADE).

StrYke

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace