foto

Anna Jeníková

  • nar. 14.7.1991 (27 let)
    Česká Lípa, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Anna Jeníková se narodila v České Lípě. Za svůj domov však považuje Mělník, kde vyrůstala s matkou a bratrem, a Prahu, kam se vydala na vysokoškolská studia. Anna v roce 2015 dokončila obor Marketing a PR a v roce 2018 navazující Mediální studia, obojí na FSV UK. Na jeden semestr si odskočila studovat média a kulturu do Paříže na jednu z nejstarších univerzit ve Francii, Sorbonnu. Paříž Annu velmi inspirovala. Po dokončení prestižních škol dala před kariérou přednost svým dětským snům a začala rozvíjet své umělecké talenty, mezi které patří malování, herectví a tanec.

Od poloviny roku 2018 získala několik rolí v tuzemských i zahraničních reklamních spotech (např. Mentos 2018, KAY Jewelers 2018/19, Kozel 2019, Raiffeisenbank 2019). Postupně si jí začaly všímat castingové agentury, které ji nabídly epizodní role. Vidět ji můžete ve čtvrté epizodě seriálu Tomáše Hodana Světlu vstříc (2018) nebo ve filmu Juliuse Ševčíka Skleněný pokoj (2019). Do videoklipu singlu Bestseller (2018) si ji do hlavní ženské role vybral režisér Jonáš Červinka.

Během studií VŠ začala Anna koketovat i s modelingem a objevila se na dvou obálkách časopisu Kondice nebo např. v projektu Manifesto EMET (2018) známého kreativního dua Ester&Josefina (Ester Geislerová a Josefina Bakošová).

(oficiální text distributora)

Herecká filmografie

Filmy

2019 Skleněný pokoj

TV seriály

2018 Světlu vstříc (TV seriál)
Týmový pohřeb (E04)

Hudební videoklipy

2018 Sebastian - Bestseller (hudební videoklip)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace