foto

Mia Wasikowska

  • nar. 14.10.1989 (30 let)
    Canberra, Australian Capital Territory, Austrálie

Biografie

Mia Wasikowska je australská rodačka z hlavního města Canberra, jejíž jméno napovídá, že má polské předky. Odmala studovala balet, ale v roce 2006 se rozhodla zaměřit primárně na herectví. Ihned za svou první filmovou roli ve filmu POPRASK NA PŘEDMĚSTÍ byla nominována na cenu AFI (Australian Film Institute) pro mladé herce. O rok později se objevila v nepříliš vydařeném australském snímku KROKODÝL: NÁVRAT DO KRVAVÉ LAGUNY.

Zahrála si také v seriálu z psychiatrického prostředí V ODBORNÉ PÉČI, kde ztvárnila mladou ambiciózní gymnastku, jíž se pokazí sen kvalifikovat se na Olympijské hry. Našimi kiny proplul i film ODPOR o událostech v Bělorusku roku 1944. kde se objevila po boku jmen jako je Daniel Craig nebo Liev Schreiber. Letos bude mít premiéru film AMELIA o životě slavné pilotky Amélie Earhart v podání Hilary Swank, kde se Mia objeví v roli Elinor Smith, pilotky a obdivovatelky hlavní hrdinky.

Největší očekávání však vzbuzuje film od režiséra Tima Burtona ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ, kde si Mia „ukořistila“ hned hlavní roli, která jí zajisté otevře dveře k významnějším projektům. Ve stejném roce by se měl objevit i film THE KIDS ARE ALL RIGHT, komedie s Julianne Moore a Markem Ruffalem.

vjera

Režijní filmografie

Filmy

2016 Madly
2013 The Turning

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Madly

Host

TV pořady

2015 The Late Show with Stephen Colbert (TV pořad)
2013 Ok! TV (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
2005 Made in Hollywood (TV pořad)
2004 At the Movies (TV pořad)
1984 Cinema 3 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(794)