foto

Mia Wasikowska

  • nar. 14.10.1989 (29 let)
    Canberra, Australian Capital Territory, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mia Wasikowska je australská rodačka z hlavního města Canberra, jejíž jméno napovídá, že má polské předky. Odmala studovala balet, ale v roce 2006 se rozhodla zaměřit primárně na herectví. Ihned za svou první filmovou roli ve filmu POPRASK NA PŘEDMĚSTÍ byla nominována na cenu AFI (Australian Film Institute) pro mladé herce. O rok později se objevila v nepříliš vydařeném australském snímku KROKODÝL: NÁVRAT DO KRVAVÉ LAGUNY.

Zahrála si také v seriálu z psychiatrického prostředí V ODBORNÉ PÉČI, kde ztvárnila mladou ambiciózní gymnastku, jíž se pokazí sen kvalifikovat se na Olympijské hry. Našimi kiny proplul i film ODPOR o událostech v Bělorusku roku 1944. kde se objevila po boku jmen jako je Daniel Craig nebo Liev Schreiber. Letos bude mít premiéru film AMELIA o životě slavné pilotky Amélie Earhart v podání Hilary Swank, kde se Mia objeví v roli Elinor Smith, pilotky a obdivovatelky hlavní hrdinky.

Největší očekávání však vzbuzuje film od režiséra Tima Burtona ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ, kde si Mia „ukořistila“ hned hlavní roli, která jí zajisté otevře dveře k významnějším projektům. Ve stejném roce by se měl objevit i film THE KIDS ARE ALL RIGHT, komedie s Julianne Moore a Markem Ruffalem.

vjera

Režijní filmografie

Filmy

2016 Madly
2013 The Turning

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Madly

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(792)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace