foto

Jana Birgusová

  • nar. 15.3.1984 (35 let)
    Ostrava, Československo

Biografie

Divadelní prkna ji přitahovala už odmalička. Zpočátku se sice věnovala baletu, ale postupem času ji čím dál více lákalo herectví. To nakonec také zvítězilo při volbě budoucího povolání. Jana se přihlásila na hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři, jenž letos úspěšně odabsolvovala.

Zkušenosti z velkého divadelního světa získala už během studií účinkováním v komparsu v Divadle na Vinohradech. V pátém a šestém ročníku konzervatoře hrála po boku svých spolužáků například v inscenacích Ťululum, Krvavá svatba, Piknik či Dvojník, které měl na repertoáru DIK (tj. divadlo konzervatoře). S představením Dvojník od Friedricha Dürrenmatta několikrát hostovali také ve Strašnickém divadle.

Dnes můžeme Janu Birgusovou vidět například v představení Cyrano v Divadle Aqualung, jehož scéna se nachází v Praze na divadelní lodi Tajemství (Divadlo bratří Formanů).

Její zatím největší rolí je však Lída v nekonečném seriálu Ulice. Další televizní zkušenosti nasbírala i během natáčení povídky z cyklu To nevymyslíš.

Vedle hraní se věnuje také dabingu, například Letopisy Narnie a Pilotova žena.

http://www.nova.cz/

Herecká filmografie

Filmy

2009 Rozsvěcet se nevyplácí (studentský film)

TV seriály

2017 Ohnivý kuře (TV seriál)
Lázně plodnosti (S04E04)
Jeden mejdan za druhým (S03E49)
2016 Ohnivý kuře (TV seriál)
Všechno je jinak (S02E12)
Rodinné hodnoty (S02E06)
Nabídka, která se neodmítá (S02E03)
další epizody (4)
2010 Cukrárna (TV seriál)
Specialita podniku (E12)
Dort (E11)
2005 To nevymyslíš! (TV seriál)
Ulice (TV seriál)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace