foto

Dan Badarau

  • nar. 19.12.1960 (58 let)

Biografie

Dan Badarau Turnu Severin se narodil 19. prosince 1960 v Bukurešti. Úspěšně vystudoval I.A.T.C. "IL Caragiale" v Bukurešti v roce 1984 u prof. Olgy Tudorové. Jako student si zahrál několik důležitých rolí např.: role Matthewa Boiu v DUŠI ZEMĚ podle Camila Petrescu, role Jindřicha V. a Richarda III od Shakespeara, role Tuzenbacha ("Platonov" od  Čechova). Poté působil v Odeon Theatre, kde spolupracoval s Dragosem Galgoţiu. Za hru VODA (1984) od Dumitru Solomona v režii Victora Johna Leafa, mu byla udělena cena Grand Prix a Cena krátké divadelní režie. 

Dan Badarau je energický, temperamentní, chytrý a pracovitý. Svoji práci bere vážně a maximálně se na svůj výkon soustředí. Dan je především divadelní herec, ale účinkování ve filmu mu nikterak nečiní potíže. V současné době ho můžeme vidět v akčních filmech spolu se Stevenem Seagalem, kde ztvárnil role jak záporné, tak charismatické. Dodnes hraje v Odeon Theatru v Bukurešti velké role plné kultivovanosti, inteligence, kreativity a talentu, na kterých si zakládá. 

Dan Badarau je ženatý s herečkou Camelia Maxim. Jejich manželství je bezdětné.

Cucina_Rc

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace