foto

Jasmine Trinca

  • nar. 24.4.1981 (38 let)
    Řím, Lazio, Itálie

Biografie

Jasmine Trinca je představitelkou nové generace úspěšných italských hereček. Narodila se 24.4. 1981 v Římě. V italských filmových kruzích, je Trinca známá jako přirozený talent. Přes své výborné herecké výkony, nikdy nestudovala herectví a zatím ani nemá v úmyslu tak učinit. Vystudovala vysokou školu archeologie a historie umění.

V době kdy ještě studovala na střední škole a byla hráčkou basketbalového týmu si ji Nanni Moretti vybral jako svou dceru do snímku SYNŮV POKOJ, který se stal nejen debutem mladé herečky, ale i velice úspěšným dramatem oceněným Zlatou palmou na MFF v Cannes. Vstup do filmového světa se stal pro Jasmine Trincu velice úspěšným a za roli Irene v tomto snímku obdržela cenu Guglielmo Biraghiho pro talent roku.

Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a za roli ve čtyřdílné minisérii LA MEGLIO GIOVENTU, pojednávající o Itálii v období od 60. let až do současnosti byla v roce 2004 oceněna Stříbrnou stuhou, jednou z nejvýznamnějších cen ve filmové Evropě. Tato cena je udělována od roku 1946 Národním syndikátem italských filmových novinářů (SNGCI).

V roce 2005 si zahrála roli Roberty v kriminálním dramatu režírovaném Michele Placidem o zločinecké organizaci Banda della Magliana, která v 70. letech ovládla římské podsvětí. S Michelem Placidem znovu spolupracovala v roce 2009 ve filmu IL GRANDE SOGNO, kde ztvárnila Lauru, mladou studentku obhajující právo na sexuální svobodu a protestující proti vietnamským válkám.

Objevitel Jasmine Trinca Nanni Moretti obsadil tuto herečku v roce 2006 ve svém komediálním dramatu KAJMAN, který je v podstatě životní příběh Silvia Berlusconiho. Zde si zahrála roli Teresy. Jasmine Trinca žije stále v Římě a v březnu roku 2009 se jí narodila zatím jediná dcera Elsa.

Petr "Hennes" Hennebichler

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace