foto

Magdaléna Bianka Ištoková

  • nar. 6.9.1981 (38 let)
    Olomouc, Československo

Biografie

Tato hanácká rodačka se narodila v roce 1981 v Olomouci. Vždycky měla ráda hudbu, a tak již v 1. třídě ZŠ přešla do speciální třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy. V mládí hrála na flétnu a na housle. Rozhodla se, že bude studovat Střední pedagogickou školu v Přerově. Věnovala se lidem, kteří trpěli autismem. Ještě také stíhala zpívat v kapele a brala i hodiny operního zpěvu.

Po maturitě se s kapelou rozešla. Lákal ji muzikál na Janáčkově akademii muzických umění v Brně. Jenže přišla na to, že na přijímačky bude potřebovat získat od někoho nějaké zkušenosti. A tak se rozhodla, že se přihlásí k herečce Moravského divadla v Olomouci Vlastě Hartlové. Dělala přijímačky na JAMU a na DAMU. Jenomže na první pokus se nedostala ani na jednu. Odjela do Prahy, kde začala studovat Vyšší odbornou hereckou školu. Byla tam pouze půl roku a opět šla dělat přijímačky na DAMU. Zadařilo se jí a byla přijata do hereckého ročníku Jaroslavy Adamové a Ladislava Mrkvičky. V roce 2007 školu úspěšně dokončila. Bianka se v mládí věnovala vrcholné sportovní gymnastice. Hodně se jí dařilo. Získala i pár zlatých a krajských a celostátních přeborech. Jenže bohužel ze zdravotních důvodů musela s gymnastikou přestat.

Našla si jiné koníčky. Byly to latinsko-americké tance, kanoistika a výtvarná výchova. Před kamerou byla k vidění ve snímku BOLERO, kde hrála postavu Žanetu. V dnešní době ji můžeme vidět v seriálu ULICE, kde ztvárnila roli Magdy Jandové. Dále také hraje v divadelních hrách. Např. Kolombínu ve hře Mesdames et Massierus a Debureau. Když ještě studovala tak byla k vidění na prknech DISKu jako Tatiana v Čechově Jubileu a Cecílie v Kaltesově Západním přístavu. Ve volných chvílích navštěvuje svou sestru, která má koňskou farmu.

Marian "duklak2" Hamrla

Herecká filmografie

Filmy

2007 Ulice: Zlatá muška (TV film)
2004 Bolero

TV seriály

2019 Krejzovi (TV seriál)
Sázka je sázka (S02E29)
Všivá invaze (S02E13)
Chlapská rýmička (S01E69)
2018 Pouť (TV seriál)
Bobeš (S01E02)
Modrý kód (TV seriál)
Šestý smysl (S02E53)
Polda (TV seriál)
Odpuštění (S03E08)
2016 Ohnivý kuře (TV seriál)
Ztracený víkend (S01E16)
2014 Neviditelní (TV seriál)
Epizoda 8 (E08)
2008 Hop nebo trop (TV seriál)
Tři vdovy (S02E04)
2005 Ulice (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky