foto

David Bailie

  • nar. 1937
    Jihoafrická republika

Biografie

David Bailie je současný britský herec. Narodil se v roce 1937 v Jižní Africe a dále žil se svou rodinou v Rhodesii (na území dnešního Zimbabwe), kde chodil do internátní školy v Svazijsku. Už ve věku 18 let se stal jeho první hereckou zkušeností amatérský snímek Doktor v domě. Ten ho přesvědčil, aby se herectví i na dále věnoval. Když vyšel ze školy, začal pracovat v bance. V roce 1958 podnikl svojí první cestu z Rhodesie do Anglie, kam se o dva roky později přistěhoval a zahrál si zde svojí první malou roli ve filmu PLAMENY V ULICÍCH.

Protože měl potřebu stále se vzdělávat, vyzkoušel si třikrát jít na stipendium. Jelikož neměl dost financí na zaplacení, nechal poslat pro svoje poslední peníze, což bylo asi 200 £, a zaplatil si první období. Ve stejnou dobu jako Bailie opustil školu Terry Hands, oba dva byli zváni k natáčení dalších filmů. Terry Hands se stal ředitelem divadla Royal Shakespeare Company a nabídl Bailieimu, aby se k nim připojil jako mimořádný umělec. Během roku 1970 působil Bailie v mnohých divadlech. Byl obsazen do hlavní role v Show s názvem Raindog.

Z osobních důvodů pak měl pauzu ve své herecké kariéře a v roce 1990 se vrátil k herectví. V polovině 1990 poté, co hrál po boku Briana Glovera v The Canterbury Tales se vrací jako anglický soudce ve filmu THE MESSENGER: THE STORY OF JOAN OF ARC (1999 ) a také jako Engineer ve filmu GLADIÁTOR (2000). Jeho nejzásadnější role je role němého piráta Cottona ve filmu PIRÁTI Z KARIBIKU (2003).

David Bailie je také profesionální fotograf, který se zaměřuje na portrétní fotografie.

Adam_Musil

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky