foto

Alena Šeredová

  • nar. 21.3.1978 (42 let)
    Praha, Československo

Biografie

Navzdory svému příjmení je Alena nepochybně jednou z nejkrásnějších a nejúspěšnějších českých modelek a hereček. Narodila se v Praze a modelingu se věnovala už od dětství. V pouhých patnácti letech spolupracovala s předním českým módním fotografem Jadranem Šetlíkem a před osmnáctými narozeninami už měla za sebou zkušenosti s prací v Řecku a Itálii.

V r.1998 se stala první vicemiss České republiky a na nejprestižnější soutěži Miss World skončila čtvrtá, což se do té doby žádné jiné Češce nepodařilo. Poté už definitivně pronikla mezi nejžádanější modelky na světě a začala poprvé koketovat také s hereckou profesí.

Její kariéra odstartovala v Praze na divadle, kde hrála ve významné komedii. V r.2002 přesídlila z ČR do Itálie kde dostala nabídku účinkovat v televizním komediálním pořadu komika Giorgia Panariella. Vzhledem k tomu, že se jí podařilo celkem rychle naučit italsky, záhy už hrála i v italském divadle a zařadila se mezi stálé protagonisty módy a reklamy nejvěhlasnějších módních domů Made in Italy. Získala několik ocenění a byla neoficiálně zvolena "objevem italské televize".

V r.2003 si odbyla svůj herecký debut také ve filmu - jednalo se o italský snímek HO VISTO LE STELLE. O rok později si zahrála už i po boku hollywoodské hvězdy Dannyho De Vita ve velmi očekávaném filmu ZAMILOVANÉ VÁNOCE. Ve stejné době také pózuje pro nejžádanější kalendář měsíčníku MAX, na divadle je hlavní protagonistkou hry Dáma v červeném.

Alena se také velmi často zapojuje do charitativních a sociálních aktivit. V Itálii je v současné době jednou z nejsledovanějších celebrit. Na popularitě a zájmu ze strany bulvárních plátků jí přidaly také její osobní vztahy, mimo jiné s italským hercem Edoardo Costou, režisérem Luigi de Laurentiisem anebo fotbalistou Gianluigim Buffonem, s nímž má syna Louise Thomase (*2007).

Zajímavosti:

- Alena Šeredová měří 181 centimetrů.

- Má mladší sestru Elišku.

- Kromě češtiny a italštiny se domluví i anglicky a německy.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Filmy

2017 Super vacanze di Natale - a.z.
2012 Una donna per la vita
2010 Valigia sul letto, La
2009 Un'estate ai Caraibi
2008 Estate al mare, Un'
Vip (TV film)
2004 Christmas in Love
2003 Ho visto le stelle

TV seriály

2017 Kapitán Exner (TV seriál)
Denár v dívčí dlani - 2. část (E06)
Denár v dívčí dlani - 1. část (E05)
2006 I Cesaroni (TV seriál)
2003 Camera Café (TV seriál)

Dokumentární

2009 Tajemství celebrit (TV film)

Host

TV pořady

2018 Život ve hvězdách (TV pořad)
2010 Talentmania (TV pořad)
2008 TOP STAR magazín (TV pořad)
2006 Žito (TV pořad)
2003 Volejte Novu (TV pořad)
2000 Miss tisíciletí (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Zlatá mříž (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky