Reklama

Reklama

Lukáš Mach

Lukáš Mach

nar. 13.11.1992 (30 let)
Uherské Hradiště, Československo

Biografie

Lukáš Mach vystudoval Fakultu technologickou na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V osobním životě fotograf se zálibou v poezii, v profesním konstruktér. Od roku 2010 se začíná věnovat analogové fotografii. V dnešní převaze dokumentární fotografie se jako jeden z mála aktivně zabývá inscenovanou fotografií se značným přesahem do konceptualismu, který byl počátkem 70. let minulého století v tehdejším Československu na vzestupu.

Konceptualistický přístup se promítá i do jeho filmové tvorby, ve které debutuje s černobíle syrovým snímkem Odcházení (2019), jenž je ideově zaměřen na lidskou společnost a kde jsou patrné znaky existencialismu, symbolismu a metafory, které velmi často uplatňuje právě ve své fotografické tvorbě. Během tvorby se začal intenzivně zajímat o umělecký film, především o díla Andreje Tarkovského, Bély Tarra či Ingmara Bergmana. To snad proto, že fotografie má ke kinematografii velmi blízko. Přechod k filmu je tak svým způsobem logické vyústění, pravděpodobně z důvodu zřetelnějšího sebevyjádření vlastních myšlenek.

Zajímavostí pak je, že kinematografii nikdy nestudoval a paradoxem se stává, že jeho profesní konstruktérské smýšlení se silně odráží v jeho umělecké tvorbě.

ČSFD.cz

Režisér

Krátkometrážní
2022

Soucit

2019

Odcházení

Scenárista

Krátkometrážní
2022

Soucit

2019

Odcházení

Herec

Krátkometrážní
2022

Soucit

Kameraman

Krátkometrážní
2022

Soucit

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama