Reklama

Reklama

Lukáš Mach

Lukáš Mach

nar. 13.11.1992 (30 let)
Uherské Hradiště, Československo

Biografie

Lukáš Mach vystudoval Fakultu technologickou na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V osobním životě fotograf se zálibou v poezii, v profesním konstruktér. Od roku 2010 se začíná věnovat analogové fotografii. V dnešní převaze dokumentární fotografie se jako jeden z mála aktivně zabývá inscenovanou fotografií se značným přesahem do konceptualismu, který byl počátkem 70. let minulého století v tehdejším Československu na vzestupu.

Konceptualistický přístup se promítá i do jeho filmové tvorby, ve které debutuje s černobíle syrovým snímkem Odcházení (2019), jenž je ideově zaměřen na lidskou společnost a kde jsou patrné znaky existencialismu, symbolismu a metafory, které velmi často uplatňuje právě ve své fotografické tvorbě. Během tvorby se začal intenzivně zajímat o umělecký film, především o díla Andreje Tarkovského, Bély Tarra či Ingmara Bergmana. To snad proto, že fotografie má ke kinematografii velmi blízko. Přechod k filmu je tak svým způsobem logické vyústění, pravděpodobně z důvodu zřetelnějšího sebevyjádření vlastních myšlenek.

Zajímavostí pak je, že kinematografii nikdy nestudoval a paradoxem se stává, že jeho profesní konstruktérské smýšlení se silně odráží v jeho umělecké tvorbě.

ČSFD.cz

Režisér

Krátkometrážní
2023

Počitky

2022

Soucit

2019

Odcházení

Scenárista

Krátkometrážní
2023

Počitky

2022

Soucit

2019

Odcházení

Herec

Krátkometrážní
2022

Soucit

Kameraman

Krátkometrážní
2022

Soucit

Producent

Krátkometrážní
2023

Počitky

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama