foto

Bret McKenzie

  • nar. 29.6.1976 (40 let)
    Wellington, Nový Zéland
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bret Peter Tarrant McKenzie se narodil 29. června 1976 v hlavním městě Nového Zelándu Wellington. Jeho nejznámější rolí je doposud muzikant Bret ze seriálu FLIGHT OF THE CONCHORDS na němž se podílí i jako scenárista a producent.

V mládí navštěvoval Clifton Tarrace Model School (slovo Model znamená standard pro začínající učitele, ne školu pro modely), po které nastoupil na Victoria University of Wellington. Tam se seznámil s Jemainem Clementem (druhý člen F. of the C.), kde spolu studovali filmové a divadelní herectví. Také spolu založili divadelní společnost So You're a Man, která působila v 90. letech v Austrálii a na Novém Zélandě a stala se základem jejich pozdějšího úspěchu. Ten vzešel z nabídky televizní stanice HBO na vlastní dvanáctidílný seriál, který měl navázat na sérii scének z pořadu HBO'S ONE NIGHT STAND z roku 2005.

Z dalších filmových rolí stojí za zmínku i postava elfa Figwita ve filmu PÁN PRSTENŮ. V roce 2009 pak s Clementema Darbym natočil hororovou komedii DIAGNOSIS: DEATH. Kromě televizních obrazovek slaví úspěch i s hudební tvorbou, a to nejen z alby ze seriálu (v roce 2007 vyhráli cenu Grammy za nejlepší komediální album), ale i s dřívějšími projekty The Black Seeds a Wellington International Ukulele Orchestra.

V roce 2008 byl spolu s Clementem australskou edicí časopisu Who zařazen na seznam "100 sexiest people". V roce 2009 si vzal svou lásku z dětství, novinářku Hannah Clarke, se kterou bydlí střídavě v L.A., New Yorku a Wellingtonu. V srpnu se jim narodila dcera Viva.

Standa "Huntelaar" Gajdoš

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace