foto

Tito Larriva

  • nar. 1953
    Juarez, Chihuahua, Mexiko

Biografie

Tito Larriva, zpěvák, kytarista, skladatel, hudebník, herec, celým jménem Humberto Lorenzo Rodriquez Larriva, se narodil roku 1953 v Ciudad Juárez v severním Mexiku ve státě Chihuahua; vyrůstal ve Fairbanks na Aljašce a v El Pasu v Texasu. Jako dítě hrál na housle ve školním orchestru a zpíval v církevním školním pěveckém sboru, kde se poprvé setkal se svou ženou Janet Carrol. V roce 1972 se Tito propašoval na Yelskou Univerzitu na celé studijní období, aniž by si toho někdo všiml. Poté, co byl vyhozen z univerzity, odstěhoval se do Mexico City a v roce 1975 se přestěhoval do Los Angeles v Kalifornii. V současné době žije se svou manželkou a dcerou v Austinu v Texasu a pokračuje v práci v hudebním a filmovém odvětví.

Tito Larriva byl od roku 1978 zpěvák a kytarista punkové kapely Plugz. Jejich přítomnost při zrodu punku na Západním pobřeží jim zajistila trvalý vliv na jiné punkové kapely. Gramofonová firma Rhino uznala jejich popularitu na Los Angeleské hudební scéně, včetně jejich verze písně "La Bamba" na "We're Desperate: The LA Scene (1976-79)". Kapela Plugz vydala dvě alba, Electrify Me (1978) a Better Luck (1981). Kapela Plugz se zapsala nejenom v oblasti hudby, ale i ve filmu, když v kultovním snímku REPO MAN (1984) přispěla třemi písněmi na soundtrack. V roce 1984 došlo k přeměně skupiny Plugz do skupiny Cruzados. Jednalo se o třetí inkarnaci kapely Plugz. O rok později vydali samostatné album pro Arista Records. Druhé album After Dark vydané v roce 1987 představilo nového kytaristu Marshalla Rohnera. Kapela se rozpadla v roce 1990.

Tito po rozpadu kapely pokračoval v psaní filmové hudby. Společně s kytaristou Peterem Atanasoffem hráli každý týden v barech a kavárnách s přáteli, skupina byla nejdříve známá prostě jako Tito & Friends, později se ukázalo jako nutné skupinu nějak pojmenovat, tak vznikl název Tito & Tarantula. Skupina Tito & Tarantula začala své působení v roce 1992. "Vždycky jsme měli nepsané pravidlo," řekl Larriva v rozhovoru pro časopis Tucson Weekly v roce 1997 "a je pravidlem, že každý hraje přesně to, co chce a kapela zkouší jen zřídkakdy." Kapela byla uvedena v hudebním doprovodu filmu Roberta Rodrigueze DESPERADO (1995). V roce 1996 Tito & Tarantula pokračovali ve spolupráci s Rodriguezem, jejich hudba se objevila také v soundtracku k filmu OD SOUMRAKU DO ÚSVITU (1996). Larriva, Atanasoff a Johnny "Vatos" Hernandez zahráli svou píseň "After Dark" v baru pro Salmu Hayek. V roce 1997 Tito & Tarantula vydali své dlouho očekávané a vysoce uznávané debutové album Tarantism. Pokračovali pak albem Hungry Sally & Other Killer Lullabies vydaném v roce 1999, a v roce 2000 následovalo album s názvem Little Bitch. V roce 2003 vydali album Andalucia. Toto album se neprodávalo tak dobře jako první dvě, ale i tak komerčně zastínilo album Little Bitch. Na začátku roku 2008 skupina po dlouhé pauze konečně oznámila vydání dalšího alba; album Back into the Darkness, "Zpět do tmy", vyšlo 18. dubna 2008.

Co se týče filmové kariéry, tak Larrivova první role byl "Hammy" v Pee Wee Herman Show v roce 1981.Hrál pozoruhodné vedlejší role ve velkorozpočtových filmech jako Born in East L.A., Road House, Boys on the Side, Desperado, From Dusk Till Dawn a Once upon a time in Mexico. Tito často jako herec spolupracuje se svým přítelem a režisérem Robertem Rodriguezem. Jeho zatím poslední rolí bylo několikavteřinové cameo v traileru filmu Grindhouse. Tito si také zahrál postavu Ramona ve filmu True Stories (1986).

✽ Veassë Taurina "Ainy" Celva ✽

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky