foto

Jiří Babica

  • nar. 1.5.1961 (59 let)
    Praha, Československo

Biografie

Jeden z nejznámějších českých kuchařů se kulinářskému řemeslu vyučil v pražských hotelech Palace a Ambassador. Stověžaté matičce zůstal věrný i po absolvování vojenské služby a jeho zkušeností využíval 9 let hotel Alcron. Na sklonku 80. let se oženil do Německa, kde 15 let pracoval ve vyhlášené restauraci Zlatá Praha v Kolíně nad Rýnem.

"Dneska si spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule."

Po návratu na rodnou hroudu začal s kamarádem točit videa o vaření pro internetovou televizi Stream.cz a pro velký úspěch to byl už jen krůček k regulérnímu pořadu. Od roku 2008 uvádí na TV Nova kuchařskou show BABICOVY DOBROTY, kde představuje své recepty a recepty hostů. Dobroty se staly po svém uvedení téměř kultovní, ať už legendárními hláškami Babici během vaření nebo stržením laviny kritiky za jeho ležérní přístup. On si ale stojí za svým a tvrdí, že vaří jen pro obyčejné lidi. Pořad má také nemalou řadu příznivců a vysílá se již pátým rokem. Jiří je podle svých slov nenáročným strávníkem a radost mu udělá tabule v postřižinském stylu. Tedy klasický řízek a k tomu vychlazený chmelový mok.

"Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý: kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby."

Mezi jeho největší koníčky patří sport a cestování. Aktivnímu pohybu se věnuje od mala a spolu s basketbalovým týmem procestoval kromě Antarktidy téměř celý svět, kde také hledal inspiraci ve vaření a zásoboval se novými recepty.

"Tvrdý játro není tak dobrý jak měkký játro."

Tenhle urostlý fanoušek Sparty má s manželkou Erikou syna Filipa a dceru Marii Olgu. Mimo uvádění pořadu ho v Praze živí prodejna a půjčovna lyží Ski BÁBA, kterou má přímo ve svém domě.

petr "Fenk" podrábský

Host

TV pořady

2020 S Babicou v karanténě (TV pořad)
2017 StandaShow (TV pořad)
2015 Babica vs. Sapík (TV pořad)
2013 Exkluziv! (TV pořad)
Kurňa, co to je? (TV pořad)
Silvestr 2013 (TV pořad)
2009 Mejdan roku z obýváku (TV pořad)
2008 Babicovy dobroty (TV pořad)
Přísně tajné (TV pořad)

Herecká filmografie

Hudební videoklipy

2020 Maniak feat. Separ - U nás (hudební videoklip) - a.z.
2017 Michajlov: Konzum (hudební videoklip) - a.z.

Fanoušci tvůrce