foto

Libor Terš

  • nar. 24.8.1963 (54 let)
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Libor Terš je známy a aktivní dabér s jedinečně zabarveným hlasem, který propůjčil v mnoha filmech a seriálech, ať už to byly velké nebo drobné role. Do roku 1984 krátce působil jako loutkoherec v Ústředním loutkovém divadle v Praze. 

Zahrál si ve dvou televizních filmech. V roku 1991 ve romanticko - dobrodružném filmu Osudné dveře a v roku 2006 v dramatu Swingtime. V obou filmech hrál jenom menší roli. 

Jedna z jeho nejznámějších dabingových  rolí je Dr.James Wilson v seriálu Dr. House. Slyšet jsme jej také mohli v seriálu Kriminálka Miami, kde namluvil roli detektiva Franka Trippa. V Odložených případech nadaboval dalšího detektiva a to Scottyho Valense. Taky propůjčil svůj hlas bláznivému francouzskému kadeřníkovi  Jean-Lucovi Rieupeyrouxovi v Kroku za krokem.

Nadaboval také známé animované postavičky jako je například Asterix, Tlamouna ve filmu Jak vycvičit draka,  Teda v Pošťáku  Patovi, Felixe Skořápku  v seriálu My z Kačerova a mnoho dalších...

EllaSvid

Herecká filmografie

Filmy

2017 Hurvínek a kouzelné muzeum
2011 Saxána a Lexikon kouzel
2006 Swingtime (TV film)
1998 Bedřich má psy rád (TV film)
1991 Osudné dveře (TV film)

TV pořady

1998 Bakaláři 1998 (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace