foto

Jaz Coleman

  • nar. 23.2.1960 (59 let)
    Cheltenham, Anglie, Velká Británie

Biografie

Jeremy „Jaz“ Coleman je frontman britské post-punkové hudební skupiny Killing Joke, s níž průběžně nahrává a vystupuje od roku 1978. Zároveň se věnuje klasické hudbě a na svém kontě má spolupráci s předními umělci celého světa. Žije hlavně v Praze, Londýně a na Novém Zélandu. V roce 2002 si zahrál v úspěšném filmu Petra Zelenky ROK ĎÁBLA.

V současné době pracuje jako „Composer in Residence“ pro Evropskou unii. Do širšího povědomí v České republice se dostal zejména díky své spolupráci se skupinami Čechomor a Gaia Mesiah.

Proslul také tím, že během rozhovorů s novináři často hovoří svým vlastním nesrozumitelným jazykem, a když se mu jednou znelíbily otázky, zalepil žurnalistovi pusu izolepou. Také dokázal podplatit egyptského ministra kultury, aby mohl s Killing Joke nahrát kus desky Pandemonium ve Velké pyramidě v Gize. Navíc v roce 1982 nabyl dojmu, že nastává konec světa a proto odjel na Island, aby se tam ukryl.

Pradlík

Herecká filmografie

Filmy

2002 Rok ďábla

Dokumentární

2018 Čechomor 30 let (TV film)

Skladatelská filmografie

Dokumentární

2015 The Death and Resurrection Show

Host

TV pořady

1998 Na plovárně (TV pořad)
1997 Paskvil (TV pořad)
1984 Musik Convoy (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace