foto

Freida Pinto

  • nar. 18.10.1984 (36 let)
    Mumbaí (Bombaj), Maharashtra, Indie

Biografie

Freida Pinto se narodila 18. října v Mumbai v Indii. Její rodiče jsou společensky dobře situováni. Otec Frederick pracuje jako vedoucí pobočky v bance Baroda a matka Sylvia je ředitelkou střední školy (St. John's High School). Dále má Freida ještě starší sestru Sharon, která je vedoucí výroby v největší soukromé zpravodajské televizi v Indii (NDTV).

Frieda, mladá katolička, vystudovala umění na Univerzitě svatého Xaviera v Mumbai a poté se dala na dráhu modelky. Velice brzy (v roce 2005) si jí všimla agentura Elite (Elite Model Management India), kde Freida působí dodnes. V agentuře dosáhla celkem slušných cílů. Dostala se do některých televizních reklam (India Today , žvýkačky Wrigleys) a na obálky magazínů Femina, Femina Girls nebo FNL. Samozřejmě fotila pro mnoho dalších více či méně významných časopisů a agentur (De Beers, Hutch, Airtel, Uni Star Mobile, Renaissance, Khadim Jewellers, Karishma, Beautiful People, Verve, New Woman, BE a další.) Za zmínku stojí i jiné úspěchy - promo videa pro MTV, NDTV či History Channel a dokonce natočila jeden hudební videoklip. Ve svém volném čase se totiž také věnuje Indickému klasickému tanci a salse.

Nejvíce zkušeností, nejen co se filmařiny týče, získala Freida v letech 2006-2007 při natáčení dokumentárního televizního seriálu FULL CIRCLE. Úspěšně se podílela na všech 52 dílech, při kterých navštívila mimo jiné třeba Malajsii, Indonésii, Fidži, Thajsko, Singapur nebo Afgánistán. V roce 2007 se setkala s britským režisérem Dannym Boylem, který ji obsadil do hlavní role celovečerního filmu MILIONÁŘ Z CHATRČE. To lze považovat za dosavadní vrchol herecké kariéry Freidy Pinto.

Vojta "aR3Zz" Gruchala

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2015 The Late Late Show with James Corden (TV pořad)
2012 Zlatý Glóbus 2012 (TV pořad)
2009 BAFTA Film Awards 2009 (TV pořad)
Moving Pictures Live! (TV pořad)
Oscar's Red Carpet 2009 (TV pořad)
The 81st Annual Academy Awards (TV pořad)
Zlatý Glóbus 2009 (TV pořad)
2007 Xposé (TV pořad)
2003 Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)
1993 Noční show Davida Lettermana (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)
Noční Show Jaye Lenoe (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(65)