foto

Réka Derzsiová

  • nar. 2.3.1984 (34 let)
    Bratislava, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se 2. března 1984 v Bratislavě a celé dětství prožila na rodném Slovensku. V šesti letech se začala věnovat nejen
baletu, ale i folklóru a modernímu tanci. Následovaly různé kroužky jako např. loutkoherectví, dramatický, či recitační kroužek, díky kterým se již v útlém věku seznámila s divadlem a účastnila se různých amatérských festivalů na Slovensku i v Maďarsku.

Po ukončení gymnázia nastoupila k divadlu a rok působila v Jókaiho Divadle v Komárně, následně pak v Budapešti v Centrál Színház. Po dvou letech u divadla se rozhodla pro studium na vysoké škole. Pod vedením Emila Horvátha vystudovala Vysokou školu Múzických umění v Bratislavě, obor činoherní herectví.

Již během studia hrála v různých televizních seriálech, ale první velká role přišla těsně před absolutoriem ve filmu Lištičky. Za roli Alžběty byla nominovaná na Slovenskou národní filmovou cenu - Slnko v sieti, a oceněná cenou PRIX Best Actress na Rouen Nordic Film.

Po ukončení vysoké školy působila jednu sezonu v Městském divadle v Žilině. V roce 2010 se přestěhovala do Prahy. Následovaly role v koprodukčních filmech a seriálech jako Zlodeji detí nebo Tannbach, kde si zahrála vedle herců jako Heiner Lauterbach nebo Martina Gedeck. V současné době ji diváci mohou vidět ve Švandově divadle v Praze, kde hostuje v inscenacích Pankrác 45, Cry baby cry a Popeláři.

Lenka "sunlenka" Daňková

Herecká filmografie

Filmy

2018 Tlumočník
2014 Odkud spadla letuška?
2009 Lištičky
2008 Den jednoho herce

TV seriály

2018 Specialisté (TV seriál)
Mrtvola v bahně (S02E29)
2014 Ochránci (TV seriál)
2013 Zlodeji detí (TV seriál)
Obvinenie (E02)
Únos (E01)
2012 Dr. Dokonalý (TV seriál)
2011 Aféry (TV seriál)
Školský kabinet (S02E06)
2010 Nesmrtelní (TV seriál)
Kontrola (E06)
Sekerovci (TV seriál)
2007 Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál)

Dokumentární

2013 Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou (TV seriál)
2006 Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace