foto

Todd Phillips

  • nar. 20.12.1970 (49 let)
    Brooklyn, New York City, New York, USA

Biografie

Tento 183cm vysoký režisér, producent a scénarista se narodil v Brooklynu 20.12. 1970 jako Todd Bunzl. Jeho filmařská kariéra začala již na New York University, kde ještě počas svého studia natočil dokument HATED (1994), pojednávající o frontmanovi jedné undergroundové skupiny. Snímek nezůstal bez povšimnutí - dostal se do kin a festivalu v New Orleans si odnesl cenu pro nejlepší dokumentární film. Todd pokračoval ve své dokumentární práci a výsledkem bylo natočení filmu FRAT HOUSE. Ten získal cenu poroty na festivalu Sundance a ocenění si odnesl i z Mezinárodního filmového festivalu v San Franciscu. V roce 2000 následoval jeho doposud poslední dokument BITTERSWEET MOTEL o rockové skupině Phish.

Rok 2000 byl také přelomový, co se jeho filmové kariéry týče. Natočil u nás velmi známou komedii ROAD TRIP o cestě několika studentů napříč Spojenými státy za záchranou jednoho vztahu. Od této chvíle se začal Phillips zaměřovat pouze na komedie. O tři roky později následovalo MLÁDÍ V TRAPU, ve kterém se objevili mimo jiné Will Ferrell, Vince Vaughn, nebo Seann William Scott. Todd Philips neusnul na vavřínech a chopil se realizace dalšího projektu, a to hned rok po jeho předchozí komedii. Akční komedie STARSKY & HUTCH, ve které hlavní postavy ztvárnili Ben Stiller a Owen Wilson vydělala 170 milionů dolarů. V roce 2006 natočil ŠKOLU SVÁDĚNÍ, jenž ovšem neměla takový úspěch jako jeho minulý počin. THE MORE THINGS CHANGE...(2008) je název jeho další komedie, která se dostala pouze k televizním divákům v USA.

Doposud největší úspěch mu však přinesla PAŘBA VE VEGAS (2009). Příběh čtveřice mužů, kteří se rozhodli jet do Las Vegas oslavit rozlučku se svobodou jednoho z nich, která však neskončila tak jak si představovali. Tento trhák léta 09 vydělal po celém světě více než 460 miliónů dolarů a stal se tak jedním z nejúspěšnějších filmů roku. Zajímavostí je, že o pokračování bylo rozhodnuto ještě před uvedením do kin.

Todd Philips se jako scénárista podílel na většině jeho filmů a také na BORATOVI, kterého měl dokonce režírovat. V současnosti připravuje film DUE DATE, který by neměl vybočovat z řady road movie komedií. Premiéra je naplánována na konec roku 2010. Také chystá OLD SCHOOL DOS, což by měl být sequel k MLÁDÍ V TRAPU a film MEN s Tomem Cruisem.

Todd se též často objevuje ve svých filmech, má rád Klub rváčů a seriál Griffinovi.

showxman

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2020 77th Golden Globe Awards (TV pořad)
Oscar 2020 (TV pořad)
The 26th Annual Screen Actors Guild Awards (TV pořad)
2010 Conan (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(402)