foto

Todd Phillips

  • nar. 20.12.1970 (48 let)
    Brooklyn, New York City, New York, USA

Biografie

Tento 183cm vysoký režisér, producent a scénarista se narodil v Brooklynu 20.12. 1970 jako Todd Bunzl. Jeho filmařská kariéra začala již na New York University, kde ještě počas svého studia natočil dokument HATED (1994), pojednávající o frontmanovi jedné undergroundové skupiny. Snímek nezůstal bez povšimnutí - dostal se do kin a festivalu v New Orleans si odnesl cenu pro nejlepší dokumentární film. Todd pokračoval ve své dokumentární práci a výsledkem bylo natočení filmu FRAT HOUSE. Ten získal cenu poroty na festivalu Sundance a ocenění si odnesl i z Mezinárodního filmového festivalu v San Franciscu. V roce 2000 následoval jeho doposud poslední dokument BITTERSWEET MOTEL o rockové skupině Phish.

Rok 2000 byl také přelomový, co se jeho filmové kariéry týče. Natočil u nás velmi známou komedii ROAD TRIP o cestě několika studentů napříč Spojenými státy za záchranou jednoho vztahu. Od této chvíle se začal Phillips zaměřovat pouze na komedie. O tři roky později následovalo MLÁDÍ V TRAPU, ve kterém se objevili mimo jiné Will Ferrell, Vince Vaughn, nebo Seann William Scott. Todd Philips neusnul na vavřínech a chopil se realizace dalšího projektu, a to hned rok po jeho předchozí komedii. Akční komedie STARSKY & HUTCH, ve které hlavní postavy ztvárnili Ben Stiller a Owen Wilson vydělala 170 milionů dolarů. V roce 2006 natočil ŠKOLU SVÁDĚNÍ, jenž ovšem neměla takový úspěch jako jeho minulý počin. THE MORE THINGS CHANGE...(2008) je název jeho další komedie, která se dostala pouze k televizním divákům v USA.

Doposud největší úspěch mu však přinesla PAŘBA VE VEGAS (2009). Příběh čtveřice mužů, kteří se rozhodli jet do Las Vegas oslavit rozlučku se svobodou jednoho z nich, která však neskončila tak jak si představovali. Tento trhák léta 09 vydělal po celém světě více než 460 miliónů dolarů a stal se tak jedním z nejúspěšnějších filmů roku. Zajímavostí je, že o pokračování bylo rozhodnuto ještě před uvedením do kin.

Todd Philips se jako scénárista podílel na většině jeho filmů a také na BORATOVI, kterého měl dokonce režírovat. V současnosti připravuje film DUE DATE, který by neměl vybočovat z řady road movie komedií. Premiéra je naplánována na konec roku 2010. Také chystá OLD SCHOOL DOS, což by měl být sequel k MLÁDÍ V TRAPU a film MEN s Tomem Cruisem.

Todd se též často objevuje ve svých filmech, má rád Klub rváčů a seriál Griffinovi.

showxman

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2010 Conan (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(358)