Reklama

Reklama

Mal Evans

Mal Evans

nar. 27.05.1935
Liverpool, England, Velká Británie

zem. 05.01.1976 (40 let)
Los Angeles, California, USA

Biografie (1)

Malcolm Frederick Evans byl anglický road manager a osobní asistent skupiny Beatles od roku 1963 až do jejího rozpadu v roce 1970. Na počátku 60. let byl Evans zaměstnán jako telefonní technik a na částečný úvazek pracoval také jako vyhazovač v klubu Cavern. Manažer Beatles Brian Epstein později Evanse najal jako asistenta roadie skupiny, společně s Neilem Aspinallem. Postupem času se Evans stal stálým společníkem skupiny, byl přítomen na všech jejích turné a poté… (více)

Zajímavosti (4)

Magical Mystery Tour (1967)

  • Nápad k realizaci "Magical Mystery Tour" se zrodil v hlavě Paula McCartneyho při letu z amerického Denveru do Londýna. Vracel se z oslav narozenin své tehdejší přítelkyně Jane Asher. Tvrdí se ale, že mu s vymýšlením hodně pomohl bývalý cestovní manažer Beatles Mal Evans. (Robbi)

Pomoc! (1965)

  • Plavec, který se Brouků během filmu v Alpách a na Bahamách ptá na cestu k bílým útesům doverským, je Mal Evans, cestovní manažer Beatles. (Morien)

Perný den (1964)

  • McCartneyho dědeček (Wilfrid Brambell) v suterénu divadla napodobuje podpisy The Beatles na fotografiích. Podobnou věc prováděli při první návštěvě USA v letadle cestovní manažeři Neil Aspinall a Mal Evans, kteří také napodobovali podpisy The Beatles pro americké fanoušky. (Robbi)

Galerie (7)

Reklama

Herec

Scenárista

Filmy
1967

Magical Mystery Tour (TV film)

Účinkující

Pořady
1965

Beat-Club

1964

Top of the Pops

Reklama

Reklama