foto

Katherine Waterston

  • nar. 3.3.1980 (40 let)
    Westminster, Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Americká herečka Katherine Boyer Waterston se narodila 3. března 1980 v hlavním městě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, v Londýně, kde byli její rodiče v té době pracovně vázáni. Otcem Katherine je herec a TV producent Sam Waterston, její matka Lynn Louisa Woodruff bývala úspěšnou modelkou.

Katherine vyrůstala se svými dvěma sourozenci v malém městečku v Connecticatu a často pobývala v televizi, když její otec natáčel. Studovala na Tisch School of the Arts at New York University souběžně dva obory – fotografii a divadlo. Pro časovou náročnost a vytížení opustila studium fotografie a věnovala se nadále pouze herectví.

Úplně poprvé se objevila v krátkém filmu Orchidej v r. 2006 a hned o rok později dostala malou roli v úspěšném oscarovém snímku Michael Clayton. Svou premiéru v hlavní roli zaznamenala v téže sezóně v dramatu Holky na hlídání, kde ztvárnila studentku Shirley, která si přivydělává hlídáním dětí, tedy do doby, než zjistí, že s jejich tatínkem se dá vydělat víc a stává se prostitutkou. V roce 2008 si zahrála spolu se svou sestrou Elisabeth v nezávislém snímku Good Dick. Od té doby ji můžeme vídat každý rok v novém filmu, z nichž za zmínku jistě stojí nenápadný počin Enter Nowhere, 2011, festivalová Skrytá vada, 2014  a životopisný film Steve Jobs, uvedený v roce 2015.

Padme_Anakin

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(22)