foto

Mary Jo Deschanel

  • nar. 1945
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mary Jo Deschanel, rozená Weir, se narodila roku 1945 v Los Angeles, Kalifornii. Její první role v roce 1983 byla Annie Glenn, manželka jednoho z astronautů Johna Glenna v adaptaci filmu Toma Wolfa, SPRÁVNÁ POSÁDKA. Další role násleovala rok poté, a to ve filmu 2010: DRUHÁ ODYSEA, kde si zahrála opět manželku astronauta Dava Bowmana (Keir Dullea), tentokrát pod jménem Betty Fernandez.

Emily se objevila i v pár seriálech. Například si zahrála Elieen v seriálu MĚSTĚČKO TWIN PEAKS nebo Julii Kutner, adoptivní matku Dr. Lawrence Kutnera, v seriálu DR. HOUSE. Ve filmu NÁVRAT si zahrála matku Reese Holden (Zooey Deschanel), avšak objevila se zde jen na fotce. I když nebyla ve filmu fyzicky přítomná, dostala za 'roli' Mary plné vyúčtování.

Mary je již řadu let šťastně vdaná a s manželem, kinematografem a režisérem Calebem, spolu vychovali dvě dcery - Emily a Zooey Deschanel, obě taktéž známé herečky.

Timy68

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace