foto

Ray 'Boom Boom' Mancini

  • nar. 4.3.1961 (60 let)
    Youngstown, Ohio, USA

Biografie

Raymond Michael Mancini, nebo taky Ray ‘Boom Boom‘ Mancini, je boxerem lehké váhy, ale take filmovým hercem a producentem. Známý je divákům především ze snímku Tělo a duše (1998) o ambiciózním provinčním boxerovi Charlie ‘Kidu‘ Daviesovi, ale zapamatovat si jej filmoví fanoušci mohli i z menších rolí ve filmech Střela (1996), kde si zahrál s takovými legendami jako je Mickey Rourke a Adrien Brody, nebo také z nezávislé komedie Pátrání po Jednookém Jimovi (1994), kde zase stanul po boku Samuela L. Jacksona a Steva Buscemiho.

V osmdesátých letech byl o Rayi Mancinim natočen televizní film a zdálo se, že jej bude čekat úspěch za úspěchem. Do historie boxu nakonec zasáhl, ale jistě jiným způsobem, než by si přál. V roce 1982 totiž po zápase s Duk-Koo Kimem zůstal jeho oponent v kómatu a čtyři dny nato zemřel. Po této události se změnila pravidla pro finálové zápasy, místo patnácti kol se začalo boxovat jen na dvanáct. Oficiálně odešel do boxerského důchodu ve svých 24 letech, v roce 1985, potom se však ještě dvakrát do ringu vrátil.

Rayovou první manželkou byla Carmen Consuelo Vazquez z Miami, se kterou se potkal na výletní lodi a vzal si ji v roce 1990 a měl s ní tři děti. Vztah jim však nevydržel. Svoji druhou ženu, o pět let mladší Tinu Rozzi, si vzal 18. května 2014 na pláži v Santa Monice.

Michal "PhillM." Marek

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Dokumentární

2010 Youngstown: Still Standing

Host

TV pořady

2007 Inside MMA (TV pořad)
1994 Howard Stern (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky