foto

María Valverde

  • nar. 24.3.1987 (33 let)
    Madrid, Madrid, Španělsko

Biografie

Španělská rodačka z Madridu, María Valverde Rodriguez, si splnila svůj herecký sen poměrně strmou kariérou. Již ve svém debutu LA FLAQUEZA DEL BOLCHEVIQUE (SLABINA BOLŠEVIKA) si zároveň zahrála i svojí první velkou roli. Film byl natočen na motivy stejnojmenné úspěšné knihy a role mladé studentky ji vynesla španělskou filmovou cenu Goya za "Objev roku".

Podobným, eroticky laděným titulem ala Lolita, kde María ztvárnila hlavní roli, byl i snímek MELISSA P., v němž si zahrála s Geraldine Chaplin. Taktéž tomuto filmu stála předlohou otevřeně sexuální novela One Hundred Strokes of the Brush Before Bed, přeložená již do více jak třiceti jazyků. Autorkou byla mladá sicilská teenagerka Melissa Panarello (*1985), přezdívaná "punková pornografka". Maríu sice stál tento film v osobním životě partnerský vztah, ale na druhou stranu jí však pomohl upevnit filmovou kariéru a dokonce tehdy na mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu získala další svojí cenu Max Factor v kategorii za Nejkrásnější tvář španělského filmu.

Úspěšným snímkem se zatím jeví, i přes kritiku přílišného výchovného záměru filmu, také debutový režisérský počin Jordan Scott, dcery slavnějšího Ridleyho Scotta – CRACKS. Obecně se dá konstatovat, že její filmy jsou buď divácky úspěšné a nebo v naší zemi téměř neznámé, co se týče především španělské produkce.

María má mimo filmové aktivity spoustu vlastních zájmových činností a vše se navíc snažila skloubit s doděláním školy. Se svými rodiči vyrůstala jako jedináček pouze se svým zlatým retrívrem Rufusem. Ona sama je vegetariánkou.

Kolssteyn

Host

TV pořady

2009 Evropské filmové ceny 2009 (TV pořad)
1984 Cinema 3 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(36)