foto

Steve-O

  • nar. 13.6.1974 (45 let)
    Wimbledon, Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Stephen "Steve-O" Gilchrist Glover se narodil ve městě Wimbledon v Londýně v Anglii. Nejvíce je známý z pořadu JACKASS hudební stanice MTV. Steve-O je zřejmě nejšílenější a zároveň nejodvážnější z celé skupiny, jak jinak chcete označit například člověka, který si nechá pijavici zachytit na oko, nebo pije víno, které mu předtím tlakem vylítlo ze zadku, či který vypije zlatou rybičku i s vodou a pak se ji snaží výzvracet. No, je hodně šíleností, které už tento člověk udělal a spousta lidí, které tímto pobavil, série JACKASS to dokládá.

Steve-O se narodil americkému otci a kanadské matce v Anglii, kde chodil na The American School, když se s rodinou odstěhoval do Spojených Státu chodil krátce na University of Miami na Floridě, ale přešel na Ringling Brothers and Barnum & Bailey College, protože chtěl svou střeštěností bavit, a stát se klaunem. Už v té době si pořizoval videa svých kaskadérských kousků.

Po vystudování klaunské školy nebyl vybrán do cirkusu školy, a proto začal pracovat jako klaun v mizerném cirkuse. Tady si opět své kousky točil a posílal je do časopisu Big Brother Magazine, ve kterém pracoval režisér série JACKASS Jeff Tremaine, kterého Steve-O zaujal a nabídl mu účast v seriálu. Steve-O si zahrál v seriálu JACKASS, po jeho ukončení v podobném pořadu WILDBOYZ se svým kolegou z JACKASS Chrisem Pontiusem. Zahrál si i ve všech filmech JACKASS a i v celovečerní verzi finské odnože JACKASS s názvem DUDESONS: THE MOVIE. Zahrál si i v závěrečné scéně filmu SPIKNUTÍ, kde si ho postava hraná Amy Smartovou spletla s postavou Vala Kilmera. Zahrál si i v seriálu TOTALLY BUSTED a ve své vlastní show DR. STEVE-O, která má v této době pouze čtyři epizody.

Steve-O nahrál dvě hudební alba "The Dumbest Asshole in Hip Hop" (největší blbec v hip hopu) a "Hard as a Rock" (tvrdý jak skála). Byl několikrát zatčen za nepřístojné chování (například za močení na červený koberec před vyhlášením Oscarů) a za držení a požívání drog (ve Švédsku i uvězněn), způsobil také mnoho trapasů při televizních vystoupeních. Jeho kamarád a kolega Johnny Knoxville ho poslal do psychiatrické péče kvůli jeho problémům s drogami. Steve-O zde měl pobýt 72 hodin, ale protože se pokusil o sebevraždu zůstal zde dva týdny.

Steve-O založil i vlastní značku bot s názvem Sneaux Shoes natočil na ně i reklamu, ve které skočil do odpadků, byl napaden krokodýlem a pil zkažené mléko reklama končila sloganem "They're darn good shoes!" (To jsou ale zatraceně dobrý boty).

Martin "masw" Swider

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Dokumentární

2004 Steve-O: The Early Years

Host

TV pořady

2018 Ultimate Expedition (TV pořad)
2016 Steve-O: Guilty as Charged (TV pořad)
2013 Circus Halligalli - Best of (TV pořad)
2012 Killer Karaoke (TV pořad)
Ricki Lake Show, The (TV pořad)
The Eric Andre Show (TV pořad)
2011 2011 MTV Movie Awards (TV pořad)
Comedy Central Roast of Charlie Sheen (TV pořad)
2010 MTV Video Music Awards 2010 (TV pořad)
2009 Nitro Circus (TV pořad)
2007 Bam's Unholy Union (TV pořad)
LA Ink (TV pořad)
2006 Život Dudesonů (TV pořad)
2005 Celebrity Love Island (TV pořad)
Dancing with the Stars (TV pořad)
Made in Hollywood (TV pořad)
2003 Jimmy Kimmel Live! (TV pořad)
1995 MADtv (TV pořad)
1993 WWF Raw Is War (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(33)