foto

Chris Pontius

  • nar. 16.7.1974 (46 let)
    Pasadena, California, USA

Biografie

Chris pochází z amerického města Pasadena ležícího ve státě Kalifornie. Vyrůstal na rodinném ranči v San Luis Obispo. Od malička měl zálibu v jízdě na skateboardu. Díky ní se objevil ve skateboardingovém časopisu Big Brother Magazine při jízdě po zábradlí. Působil zde až do roku 1999.

Poté vystřídal několik zaměstnání. Důležitý byl rok 2000, kdy začal točit společně s editorem Big Brotheru Jeffem Tremainem a hercem Johnnym Knoxvillem pořad Jackass. Seriál a filmy s jejich šílenými kousky dodnes vysílá televize MTV. V tomto pořadu získal Chris přezdívku Partyboy.

V roce 2003 natočil Pontius společně s členem Jackassu Stevenem Gloverem, lépe známým jako Steve-O, seriál WILDBOYZ. Byl opět pod taktovkou MTV. V jejich show cestovali do různých exotických částí světa a předváděli humornou formou kaskadérské kousky především se zvířaty. Pomáhal jim Manny Puig, odborník přes nebezpečná zvířata jako jsou žraloci, aligátoři nebo medvědi.

V říjnu roku 2004 se Chris oženil s Claire Nolan. V roce 2006 Chris společně se Stevem-O navštívil wrestlingové vystoupení WWE RAW. Vstoupili do ringu a postavili se zápasníkovi jménem Umaga. Kromě své herecké kariéry působí také v Rock’N‘Rollové kapele, jejíž první singl se jmenuje Karazy.

Václav "hynous" Hynouš

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2012 Killer Karaoke (TV pořad)
Loiter Squad (TV pořad)
2009 Nitro Circus (TV pořad)
2006 MTV Video Music Awards 2006 (TV pořad)
1996 Good News Week (TV pořad)

Fanoušci tvůrce