foto

Eddie Vedder

  • nar. 23.12.1964 (54 let)
    Evanston, Illinois, USA

Biografie

Edward Louis Seversen III se narodil v Evanstonu ve státě Illinois. Když mu byl jeden rok, tak se jeho rodiče rozvedli a jeho matka se provdala za P. Muellera. V polovině 70 let se přestěhoval s matkou a jeho bratry do Kalifornie. Ke svým dvanáctým narozeninám dostal poprvé svou první kytaru ( později se naučil hrát i na ukulele, bubny a harmoniku ). V 15 letech se dozvěděl, že P. Mueller není jeho biologický otec ( jeho, už tak špatné, vztahy s ním se dále zhoršovaly ) a tak se odstěhoval zpátky do Chicaga. Krátce potom si změnil jméno na Eddie Vedder.

V 80 letech se živí jako pumpař ( také hodně surfuje ) a občas zpívá na koncertech s místními kapelami. Poté dostal příležitost otextovat a nazpívat demo nahrávky budoucích členů Pearl Jam ( Mother Love Bone ). Velmi brzy pak vznikly základy prvních písní Pearl Jam (Alive, Once). Zanedlouho poté vyšla deska TEN ( 1991) a měla obrovský úspěch. Zatím následovaly další, ne sice tak úspěšné jako TEN, ale i tak se Pearl Jam díky charismatickému a energetickému zpěvákovi staly jednou z největších rockových kapel ( a stále ještě jsou ).

Během své hudební kariéry otevřeně deklamuje své politické a jiné názory. Na koncertech mezi skladbami často udělá malou přestávku, aby se vyjádřil k aktuálnímu politickému či jinému dění. V roce 1992 se Eddie zahrál vedlejší roli ve filmu Singles a v roce 2007 nahrál a nazpíval soundtrack do filmu INTO THE WILD.

Eddie Vedder se s postavami jako Kurt Cobain či Layne Stanley a mnoho jinými stává a stále je jednou z největších ikon grungeové ( Seattlovské) scény.

Luboš "DeAthmark" Marek

Skladatelská filmografie

Filmy

2007 Útěk do divočiny

Dokumentární

2018 Return to Mount Kennedy

Herecká filmografie

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(547)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace