foto

Hans Küng

  • nar. 19.3.1928 (92 let)
    Sursee, Lucerne, Švýcarsko

Biografie

Hans Küng (1928 Švýcarsko) je jeden z nejkontroverznějších náboženských myslitelů dnešní doby. Původně křesťanský teolog, kterému byla odebrána missio canonica (byl na něj uvalen zákaz učení v teologických seminářích – rok 1979), je dnes spíše vnímán jako šiřitel světového étosu. Účastnil se jako jeden z hlavních poradců II. vatikánského koncilu, kde se výrazně zasazoval o ekumenické sblížení a spolupráci.

Jeho myšlenka světového étosu dala vzniknout řadě publikací (např. ediční řada Světová náboženství) a jiných projektů jako např. ("Spurensuche - Die Weltreligionen auf dem Weg" (TV seriál) aj.). Jedná se o snahu na základě seznamováním se s cizími náboženskými tradice hledat společné styčné body namísto rozdílů a na jejich základě vybudovat všem společnou celosvětovou morálku.

Hans Küng dnes působí na Universitě v Tübingen jako emeritní profesor ekumenické teologie. Z publikační činnosti uveďme např.: The Council and Reunion (1960), On Being a Christian (1974), Art and the question of Meaning (1980), A Global Ethic for Global Plotice and Economics (1997) a mnoho dalších.

Vercinix

Herecká filmografie

Dokumentární

2003 Elisabeth Kübler-Ross - Dem Tod ins Gesicht sehen
1999 Světová náboženství (TV seriál)
1982 Terra X (TV seriál)

Režijní filmografie

Dokumentární

1999 Světová náboženství (TV seriál)

Host

TV pořady

2003 Maischberger (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky