foto

Victoire Thivisol

  • nar. 6.7.1991 (28 let)
    Francie

Biografie

Victoire Thivisol je francouzská filmová herečka. Svou první filmovou roli získala již v pouhých třech letech, kdy ztvárnila postavu mladé dívky vyrovnávající se se smrtí své matky ve filmu  PONETTE /1996/ režiséra Jacquese Dillona. Za tuto roli získala v roce 1996 cenu Volpi Cup pro nejlepší herečku na Venice Film Festival a v roce 1998 cenu Young Artist Award pro nejlepšího mladého herce v zahraničním filmu. Stala se zároveň její nejmladší držitelkou.

V roli dcery Juliette Binochet se objevila ve dvou filmových snímcích – v dramatu Diane Kurys CHILDREN OF THE CENTURY /1999/ a v romantickém filmu s Johnym Deppem CHOCOLATE /2000/. V roce 2007 podstoupila casting na francouzský film LES GRANDS S'ALLONGENT PAR TERRE /2008/ a režisér Emmanuel Saget byl tak okouzlen jejím půvabem, že podle její postavy přepsal celý film.

Victoire hraje na piano a mluví plynně anglicky. Nicméně ve filmu Chocolate byla její postava v některých scénách nadabována.

V roce 2004 napsala krátký román o dospívající dívce, které umírá matka ale knihu nakonec nevydala. V průběhu let 2000-2007 byla členkou agentury ACT 1, která reprezentuje mladé francouzské herečky jako Floru Cross nebo Claire Bouanich. V letech 2009-2010 studovala na Université Lyon 2 dějiny filmu a antropologii.

V roce 2010 hrála ve filmu režisérky Saviny Dellicour TOUS LES CHATS SONT GRIS LA NUIT postavu Dorothy a o rok později roli roli Mady v krátkometrážním snímku Emmanuela Sageta LE VENTRE DE JONAS. To byl její prozatím poslední film /2014/.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky