foto

Anne Parillaud

  • nar. 16.5.1960 (60 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Anne Parillaud-Jarre je pařížská rodačka, která v hlavním městě Francie žije dodnes. V dětství navštěvovala školu baletu, v sedmnácti ale přišla šance zahrát si, ještě jako studentka střední umělecké školy, ve filmech UN AMOUR DE SABLE a ve Francii úspěšné komedii HOTEL DE LA PLAGE a z Anne se stala herečka.

Poprvé na sebe výrazněji upozornila rolí promiskuitní dívky ve filmu ÉCOUTE VOIR, kde hlavní roli ztvárnila francouzská filmová hvězda Catherine Deneuve. Potom hrála většinou role milenek, na začátku osmdesátých let dokonce po boku Alaina Delona v kriminálních thrillerech KDO NASTAVÍ KŮŽI a BOJOVNÍK. Největší úspěch (César 1990 – nejlepší herečka) a mezinárodní věhlas však přišel až s hlavní rolí v Bessonově filmu BRUTÁLNÍ NIKITA, kde hrála mladou punkerku závislou na heroinu, která je odsouzena k doživotí za vraždu policisty, ale dostává šanci začít nový život s jinou totožností, ovšem ve službách tajné policie jako nájemný zabiják. Po úspěchu Nikity dostala Anne příležitost zahrát si i v několika filmech mezinárodní produkce, z nichž nejznámější je MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU.

Na konci osmdesátých let byla Anne první manželkou režiséra Luca Bessona, se kterým má i dceru, ale krátce po natočení Brutální Nikity se rozvedli. 14.května 2005 se potom Parillaud provdala za známého francouzského skladatele elektronické hudby Jean-Michela Jarre.

Pop "Socrates" culture

Host

TV pořady

2001 Y a un début à tout (TV pořad)
1998 Tout le monde en parle (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1983 Cadence 3 (TV pořad)
1980 Stars (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)
1975 Les rendez-vous du dimanche (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(37)