foto

Tereza Hálová

  • nar. 1980
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tereza Hálová se narodila v roce 1980 v Praze. Na základní škole účinkovala v kapele Les Eleves, se kterou natočila desku a absolvovala dvě koncertní turné po Francii. Po základní škole studovala dva roky Střední uměleckou školu ve Frýdlantu v Čechách, obor pěvecko-hudební.

Poté přestoupila do druhého ročníku Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudovala autorské herectví pod vedením Jaroslava Duška. Současně koncertovala s kapelou Manon 15, se kterou absolvovala mezinárodní workshop v Čechách, Německu a Irsku. V devatenácti letech vstoupila do kapely Laura a její tygři, kde působila tři roky, natočila desku Rytmus (2000). Byla členkou kapel David Kraus, Plavalaguna a Šum Svistu. Později dostala nabídku od Kamila Střihavky do kapely Woo Doo Band. V roce 2003 získala angažmá v divadle Ta Fantastika do muzikálu Excalibur (Igrain, jeptiška, převorka). Dále účinkovala v muzikálech Láska je láska (Eržika), Elixír života (Ďáblice, Edita/Helena) Obraz Doriana Graye (Henryho manželka).

Tereza v současné době zpívá v kapelách Zatrestband, Leaders Hrací skříň Praha a spolupracuje i na dalších hudebních projektech. Ve volném čase chodí na ryby.

Zdroj: Falcon (1.6.2009)

Herecká filmografie

Filmy

2010 Elixír života (divadelní záznam)
Obraz Doriana Graye (divadelní záznam)
2009 Dobře placená procházka (divadelní záznam)

TV seriály

2014 Až po uši (TV seriál)
Epizoda 1 (S01E01)
2013 Škoda lásky (TV seriál)
Škoda lásky (S01E01)
2010 Kriminálka Anděl (TV seriál)
Legionář (S02E03)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace