foto

Tereza Hálová

  • nar. 1980
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tereza Hálová se narodila v roce 1980 v Praze. Na základní škole účinkovala v kapele Les Eleves, se kterou natočila desku a absolvovala dvě koncertní turné po Francii. Po základní škole studovala dva roky Střední uměleckou školu ve Frýdlantu v Čechách, obor pěvecko-hudební.

Poté přestoupila do druhého ročníku Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudovala autorské herectví pod vedením Jaroslava Duška. Současně koncertovala s kapelou Manon 15, se kterou absolvovala mezinárodní workshop v Čechách, Německu a Irsku. V devatenácti letech vstoupila do kapely Laura a její tygři, kde působila tři roky, natočila desku Rytmus (2000). Byla členkou kapel David Kraus, Plavalaguna a Šum Svistu. Později dostala nabídku od Kamila Střihavky do kapely Woo Doo Band. V roce 2003 získala angažmá v divadle Ta Fantastika do muzikálu Excalibur (Igrain, jeptiška, převorka). Dále účinkovala v muzikálech Láska je láska (Eržika), Elixír života (Ďáblice, Edita/Helena) Obraz Doriana Graye (Henryho manželka).

Tereza v současné době zpívá v kapelách Zatrestband, Leaders Hrací skříň Praha a spolupracuje i na dalších hudebních projektech. Ve volném čase chodí na ryby.

Zdroj: Falcon (1.6.2009)

Herecká filmografie

Filmy

2010 Elixír života (divadelní záznam)
Obraz Doriana Graye (divadelní záznam)
2009 Dobře placená procházka (divadelní záznam)

TV seriály

2014 Až po uši (TV seriál)
2013 Škoda lásky (TV seriál)
Škoda lásky (S01E01)
2010 Kriminálka Anděl (TV seriál)
Legionář (S02E03)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace