foto

Ranbir Kapoor

  • nar. 25.9.1982 (38 let)
    Mumbaí (Bombaj), Indie

Biografie

Kapoor pochází z široce rozvětvené filmařské a herecké rodiny původem z provincie Pandžáb. Syn herců Rishie Kapoor a Neetua Singha, jeho sestra je herečka Riddhima Kapoor Sahni. Je vnuk herce a filmaře Raje Kapoora, prasynovec herců a filmařů Shashi Kapoora a Shammi Kapoora, pravnuk Prithviraje Kapoora a synovec herce Randhira Kapoora. Jinými pozoruhodnými členy rodiny jsou jeho bratranci, herci Karishma Kapoor, Kareena Kapoor a Nikhil Nanda. Ranbir absolvoval v Mumbaji na skotské škole Mahim a pokračoval ve studiu podle metody Lee Strasberg Theatre na filmovém institutu v New Yorku.

Než se stal kariérním hercem, pracoval jako asistent režiséra. První významý film SAAWARIYA (2007) byl sice kasovní propadák, leč jeho role v něm je velmi ceněna (Best Male Debut Award na festivalu Filmfare 2008). V roce 2009 se objevil v komerčně úspěšném filmu WAKE UP SID (Cena kritiků za nejlepší herecký výkon Filmfare 2009) v roli rozmazleného sobeckého studenta Siddhartha Merhy. V roce 2010 si zahrál ve hvězdně obsazeném kasovním trháku RAAJNEETI jako Samar Pratap.

Kapoor žije v mumbajské "Beverly Hills" Maharashtra. V roce 2008 se zasnoubil s bollywoodskou herečkou Deepikou Padukone, se kterou se o rok později rozešel.

Roman "kikulin" Porteš

Producentská filmografie

Filmy

2021 Brahmastra

Host

TV pořady

2016 The Kapil Sharma Show (TV pořad)
2008 Dus Ka Dum (TV pořad)
1999 Sa Re Ga Ma Pa (TV pořad)

Fanoušci tvůrce