foto

Sadie Frost

  • nar. 19.6.1965 (55 let)
    London, Anglie, Velká Británie

Biografie

Jméno dostala po beatlesovské písni "Sexy Sadie". Ke studiu herectví se dostala už v jedenácti letech, v divadelní škole Talie Contiové. Účinkovala také v dětských filmech a divadelních inscenacích. V devatenácti se připojila k souboru Royal Exchange Theatre v Manchesteru, kde hrála ve hře "Mumbo Jumbo".

Krátký film VARDO (M.Jacob) byl její první zkušeností před kamerou, uplatnila se jako host v seriálech BOON ,CASUALTY a PRESS GANG. Výraznější úlohu dostala až v roce 1992, kde ztělesnila Lucy Westenraovou v hororu DRACULA (F.F.Coppola). Při natáčení futuristického akčního dramatu PRODEJ (P.Anderson), v němž vytvořila hlavní postavu belfastské punkerky Jo, se sblížila se svým partnerem Judem Lawem, za něhož se v roce 1997 provdala. Úsměvný je fakt, že jméno po písni skupiny Beatles dostal i Jude.

V roce 1995 založila se svými vrstevníky J.Lawem, E.McGregorem, S.Pertweem a J.L.Millerem nezávislou produkční společnost Natural Nylon. Z prvního manželství s Garym Kempem (1988-97), kytaristou a zpěvákem rockové skupiny Spandau Ballet, pochází syn Finley a z druhého s J.Lawem má syna Raffertyho, dcery Iris (*2000) a Rudy (*2002). Jejich manželství se ale vinou milostných dobrodružství J.Lawa již také rozpadlo.

mat.ilda

Producentská filmografie

Herecká filmografie