foto

Lisa Niemi

  • nar. 26.5.1956 (63 let)
    Houston, Texas, USA

Biografie

Tato blonďatá kráska se narodila pod jménem Lisa Anne Haapaniemi 26. května 1956 v Houstonu (Texas) rodičům finského původu. Svůj životní úspěch si přivodila dost nechtě, když ve svých 15 letech začala chodit na kurs baletu – k matce Patricka Swayzeho! Ten si severské krásky samozřejmě všiml a za 5 let se slavila svatba. Vydržela s ním neuvěřitelných 34 let.

Po svatbě se pár živil do konce sedmdesátých let výukou tance v New Yorku, než se přestěhovali dál na západ. K výuce tance si pak přibrali ještě natáčení filmů, stavařinu a chov koní. Lisa vždy věděla, že se chce stát herečkou, takže absolvovala hereckou školu a v závěsu za úspěšným manželem si splnila svůj sen.

Od roku 1985 žili na farmě u Los Angeles, kde chovali psy, arabské hřebce a býky na rodeo. V interview v roce 2008 Patrick potvrdil, že ho Lisa inspirovala při psaní jeho hitu z roku 1987 „She's Like the Wind".

Niemi je nejen herečkou, ale i autorkou, producentkou a režisérkou. Jejím největším dílem je film POSLEDNÍ TANEC, v kterém s Patrickem hrála a režírovala jej na základě jejich hry (Without a Word), kterou napsali před 18 lety. Ta byla velice úspěšná a získala šest cen Drama Critics Awards. Film i hra byla o tanečních zkušenostech získaných v New Yorku, nicméně film zdaleka nebyl tak úspěšný jako hra. Před Patrickovou smrtí režírovala epizodu seriálu THE BEAST - MY BROTHER'S KEEPER, která se vysílala v dubnu 2009.

David "piglit" Krajíček

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2003 Poslední tanec

TV seriály

2009 Zvíře (TV seriál)

Host

TV pořady

2010 Postavte se rakovině (TV pořad)
1997 The View (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)
1975 Saturday Night Live (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace