foto

Craig Armstrong

  • nar. 29.4.1959 (61 let)
    Glasgow, Skotsko, Velká Británie

Biografie

Skotský filmový hudební skladatel Craig Armstrong se narodil v roce 1959 ve Skotsku. Hudebního vzdělání se mu dostalo na britské Královské akademii hudby, kde studoval obor skladatelství a hru na housle a klavír. Za jeho studijní výsledky na této škole mu bylo školou dokonce uděleno stipendium.

Po dokončení studií v roce 1984 začal pracovat jako taneční a hudební specialista a v letech 1984-2002 také jako skladatel pro Royal Shakespear Company. V roce 2001 obdržel za složení hudby k MOULIN ROUGE! režiséra Baze Luhrmanna několik ocenění, a to včetně Zlatého Glóbu. Mimo svou kariéru filmového skladatele spolupracoval i s popovými a rockovými umělci, jako napříkla U2, Madonna či Luciano Pavarotti.

Filmovým divákům může být jeho hudba známá například z filmů WORLD TRADE CENTER, KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK nebo WALL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ. Jeho nejznámnějším dílem je však skladba "Escape" z filmu PLUNKETT & MACLEAN, která je kvůli svému epickému nádechu často používána ve filmových znělkách nebo například v některých scénách TOP GEAR.

Jirka "Broxigar" Havlíček

Herecká filmografie

Dokumentární

2006 Craig Armstrong - Piano Works the Film (koncert)
2001 Anatomy of a Scene (TV seriál)
Hudba stříbrného plátna (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(506)