foto

Jaroslava Zimová

  • nar. 23.9.1961 (58 let)
    Strakonice, Československo

Biografie

Jaroslava Zimová se narodila ve Strakonicích, přesto své mládí prožila v Ústí nad Labem, kde také vystudovala gymnázium. Poté se na nějaký čas přestěhovala do Brna, aby nastoupila na Janáčkovu Akademii Múzických Umění. Koncem 80. let přichází i první menší televizní role v koprodukčním seriálu DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY.

Po úspěšném ukončení studia (1983) se stěhuje do severočeského Mostu, kde získává angažmá v místním divadle. Zůstává zde až do roku 2003. Následně se stává členkou uměleckého souboru divadla v Kladně. Na kontě má role v inscenacích scénáristů a autorů zvučných jmen. Zmiňme postavu Maureen ze hry Kráska z Leenane, jejímž autorem je Martin McDonagh (IN BRUGES). Dále například Liza Papanek z představení Jak jsem obsluhoval anglického krále nebo Misery ve stejnojmennné hře na základě díla Stephena Kinga. V celkovém součtu nastudovala více jak 86 rolí.

V současné době se mimo herectví věnuje také propagaci tvorby divadla v Kladně, kde zastupuje oddělení public relations. Podílí se i na vytváření divadelních choreografií. V celkovém součtu bylo takových pohybových spoluprací přes 45, z toho dvakrát v Opeře Národního Divadla.

Co se týče hereckých ocenění, Jaroslava Zimová byla roku 2004 v širší nominaci na cenu Thálie. Zajímavostí je, že dokonale ovládá němčinu. Prvotním impulsem pro zdokonalení tohoto jazyka bylo seznámení se s budoucím manželem. Má ráda dobré věci a bikram jogu. Její, zatím poslední, filmová role byla ve snímku režisérky Věry Chytilové HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY.

Pochází z rodiny stavebního inženýra a inspektorky ve školství, má jednu sestru. Sama se již také usadila a založila rodinu. Její manžel pochází z Cách. Společně mají dvě děti a v současnosti žijí poblíž Ústí nad Labem.

Herecká filmografie

Filmy

2006 Hezké chvilky bez záruky
1982 Malinový koktejl

TV seriály

2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Ulice (TV seriál)
1989 Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál)

Host

TV pořady

2008 Rodina a já (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace