foto

Audrey Dana

  • nar. 21.9.1977 (41 let)
    Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Audrey Dana studovala herectví v Orléans, Paříži a New Yorku, kde strávila dva roky. Za roli ve snímku Clauda Lelouche ROMAN DE GARE (2007) byla nominována na Césara jako nejnadějnější herečka. Je provdaná za francouzského režiséra Mabrouka El Mechri.

Díky své roli Huguette v ROMAN DE GARE získala také Cenu Romy Schneider za rok 2008. Objevila se v komediích CE SOIR, JE DORS CHEZ TOI (2007) vedle Jeana-Paula Rouve a Kada Merada, LA DIFFÉRENCE, C'EST QUE C'EST PAS PAREIL (2009) po boku François Berléanda a v TELLEMENT PROCHES (2009) s Vincentem Elbaz. V imigrantském dramatu WELCOME (2009) si zahrála Catherine, ex-manželku Vincenta Lindona.

Vedle herectví se věnuje i scénáristice a režii, je autorkou dvou krátkých filmů 5 À 7 a LA TROTTEUSE (oba z roku 2008. V roce 2010 se objevila po boku své sousedky Emmanuelle Béart ve filmu NOUS TROIS, spoluprcovala s Bertrandem Blierem na komedii CINKOT LEDU a znovu se potkala s Claudem Lelouchem v dramatu CES AMOURS-LÀ.

R "fleurette" G

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace