foto

Tom Sturridge

  • nar. 21.12.1985 (33 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tom Sturridge, celým jménem Thomas Sidney Jerome Sturridge se narodil v Londýně jako syn režiséra Charlese Sturridge a herečky Phoebe Nicholls. Má dva mladší sourozence Arthura a Matildu, kteří jsou rovněž jako Tom herci. Thomas studoval Harrodianskou střední školu, kde se také seznámil s Robertem Pattinsonem a stali se z nich dobří přátelé. Poté vystudoval univerzitu Winchester.

Ještě jako dítě hrál v televizní adaptaci z roku 1996 GULLIVEROVY CESTY režírované jeho otcem. Roku 2004 se objevil ve filmech JARMARK MARNOSTI a BOŽSKÁ JULIE. O dva roky později získal roli Nigela v psychologickém thrilleru LIKE MINDS. Původně měl dostat roli ve filmu Jumper, tu ale nakonec získal známý herec Hayden Christensen a byl také jedním z adeptů na roli Edwarda Cullena v Twilight sága. V roce 2009 hrál Carla ve filmu PIRÁTI NA VLNÁCH režiséra Richarda Curtise.

Od roku 2009 se také věnuje divadlu, kde vystupuje ve hře PUNK ROCK.

Zuzana "Sinecod" Dolívková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace