Reklama

Reklama

James Isaac

James Isaac

nar. 05.06.1960
San Francisco, California, USA

zem. 06.05.2012 (51 let)
Sausalito, California, USA

Biografie

Tento pán než usedl prvně na režisérskou židli, tak se zabýval ze začátku speciálními efekty pro sci-fi filmy a horrory. Než ale začnu něco tady rozepisovat o jeho filmové tvorbě, tak pár větiček k jeho biografii. Narodil se 5. května 1960. Občas v titulcích filmů se objeví pod jménem Jim Isaac či Jim Smash Isaac. Jeho učitelem a velkým idolem je kultovní režisér David Cronenberg, se kterým spolupracoval např. na filmu Moucha nebo Existenz.

Než se dostanu k jeho režisérským počinům, tak zmíním pár filmů, u kterých je podepsán pod speciálními a vizuálními efekty. Jeho práci jsme mohli vidět v Deep Star 6/Hlubinná hvězda šest od Seana S. Cunnighama, sci-fi Můj nepřítel s Louisem Gossettem jr. a Dennisem Quidem v hlavní roli a nebo Existenz.

První jeho režijní počin nese název DŮM 3, který je někdy uváděn také jako The Horror Show. Jedná se čistě o béčkovou záležitost s vynikajícím Lancem Henriksenem v hlavni roli. Pak se na nějakou dobu na postu režiséra odmlčel. Přeci ale během té režisérské pauzy, se dostal k režii. Sice jen jako výpomocný režisér dalšího pokračovaní již 5 dílu Kukuřičných dětí. Tento díl této horrové série byl strhán jak kritiky, tak i fanoušky série.

V roce 2001 Isaac znovu usedl na režisérskou židli, aby vrátil na plátna známou horrovou postavu Jasona Voorheese s filmem JASON X. Jedná se již o 10 pokračování o tomto vrahovi s hokejovou maskou a mačetou v ruce. Sám režisér se mihnul v mini roličce doktora. Pak se opět na nějakou dobu odmlčel a v roce 2006 natáčí vlkodlačí horror VLCI, který jak u kritiků tak u diváků propadl. Na obzoru je jeho nový projekt PIG HUNT, který i sám produkuje.

Jarda "Fox Mulder" Fox

Režisér

Filmy
2008

Hon na kance

2006

Vlci

2001

Jason X

1989

Dům 3

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama