foto

George Nolfi

  • nar. Boston, Massachusetts, USA

Biografie

George Nolfi se narodil v Bostonu a navštěvoval střední a vysokou školu na předměstí Chicaga. Vystudoval univerzitu Princeton, kde se stal bakalářem a stipendium získal na Marshallské Oxfordské univerzitě. Později přešel do doktorského studijního programu politologie na UCLA. Má tři nevlastní sestry - Virginii Lindahl, která je klinická psycholožka a žije v severní Virginii, Kristine Currie je zdravotní sestra, která bydlí v Severní Karolíně a Kate Nolfi je studentka filozofie na UNC-Chapel Hill.

George napsal scénář pro film Pathfinder, kde hlavní roli ztvárnil Karl Urban. Také napsal scénář pro pokračování Danyho partáků, Proud času s Paulem Walker, Stážce s Michaelem Douglasem, seriálu Hawaii Five-O a v neposlední řadě spolupracoval na scénáři nejslavnějšího dílu Bourna - Bourneovo ultimátum.

V současnosti zrežíroval THE ADJUSTMENT BUREAU (SPRÁVCI OSUDU) s Mattem Daemonem a Emily Blunt a sám si napsal scénář podle krátkého sci-fi romantického příběhu "Adjustment Team" od Phillipa K. Dicka, který vejde do našich kin 3. března tohoto roku.

Daniel "Kuzmik" Kuzník

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Spectral
2014 Need for Speed
2011 Správci osudu
2007 Bourneovo ultimátum
2006 Strážce
2004 Dannyho parťáci 2
2003 Proud času

TV seriály

2015 Allegiance (TV seriál)

Režijní filmografie

Filmy

2016 Birth of the Dragon
2011 Správci osudu

TV seriály

2015 Allegiance (TV seriál)

Herecká filmografie

Dokumentární

2007 Man on the Move: Jason Bourne
1992 HBO First Look (TV seriál)

Host

TV pořady

2005 Made in Hollywood (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace