foto

Columbus Short

  • nar. 19.9.1982 (35 let)
    Kansas City, Missouri, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Všestranný umělec a herec, celým jménem Columbus Keith Short Junior, se narodil 19. září 1982 v Kansasu ve státě Missouri. Ve věku 5 let se společně s rodinou přestěhoval do Los Angeles, kde se poprvé setkal s herectvím. Začal hrát v divadle pro mládež a později se ještě jako teenager objevil hned v několika televizních reklamách. Filmovému průmyslu přizpůsobil i vzdělání a vystudoval uměleckou školu Orange County High School of the Arts v Kalifornii, která má absolventy připravovat na dráhu profesionálního umělce. Vzdělání však musel dokončit o dva měsíce dříve, aby stihl turné s hudebně-tanečním uskupením Stomp.

Hudbě se věnoval i nadále, když působil jako choreograf například na Onyx Hotel Tour popové hvězdy Britney Spears. Určitou dobu se spekulovalo, zda mezi nimi není něco víc než jen profesionální spolupráce. To však Columbus vždy vytrvale odmítal. Ženou se mu stala herečka a tanečnice Tanee McCall, avšak manželství, během kterého se narodil syn Robbie, nevydrželo, a tak netrvalo dlouho, než se herec opět ocitl o samotě.

V profesním životě se později dostal na křižovatku. Měl zkušenosti s hudbou, choreografií i herectvím, a protože se nedalo plně věnovat všemu, byl postaven před rozhodnutí co dál. Vybral si svět filmu, který je, jak sám říká, jeho největší vášní. Před kamerou se tak poprvé objevil v roce 2004 jako jeden z tanečníků v hudebním snímku NAKLÁDAČKA, kde si zahrál s později již bývalou manželkou Tanee. Následujícího roku to byla role vojáka ve Spielbergově scifi VÁLKA SVĚTŮ nebo epizodní postavy v seriálech POHOTOVOST a SOUDKYNĚ AMY.

V roce 2006 se objevil v několika pokračováních dalších seriálů, a to THAT´S SO RAVEN a STUDIO 60. V dalších letech už svět seriálů pomalu opouštěl a převažovat začaly jednoznačně filmy. Ztvárnil jednoho ze studentů v komedii BEZVA VEJŠKA s Justinem Longem. Hlavní role se dočkal hned o rok později v muzikálním dramatu DIVOKÝ STOMP, kde plně uplatnil své pohybové nadání. Během roku 2008 si Columbus zahrál i v trochu odlišném žánru, a to v remaku španělského horroru KARANTÉNA, kde si dal dostavení se zombiemi jako policista Danny Wilensky.

Velká šance na něj čekala v roce 2009. Přestože producenti snímku OZBROJENI A NEBEZPEČNI, oslovili kvůli roli řidiče obrněného vozu několik hollywoodských hvězd nejtěžšího kalibru, za volant nakonec usedl Columbus. Sám se totiž tvůrcům nabídl a přesvědčil je, že právě on je pro film ten pravý. Velice se těšil na spolupráci s režisérem Antalem, jehož obdivuje stejně jako jeho snímky MOTEL SMRTI a REVIZOŘI. Film i přes zvučný herecký ansábl však nakonec naneštěstí na výraznější úspěch nedosáhl. Ještě téhož roku se objevil vedle Kate Beckinsale v krimi thrilleru BÍLÁ SMRT.

V roce 2010 si zahrál v remakované komedii HORŠÍ NEŽ SMRT a akčním filmu PARCHANTI Sylvaina Whitea, se kterým spolupracoval již na snímku DIVOKÝ STOMP. Začátek druhého desetiletí prozatím příliš hereckých nabídek do cesty prozatím nepřivál, a tak lze jen čekat, jakou roli nevyhraněnému herci budoucnost přivane. Pokud právě není Columbus před kamerou, věnuje se hře na bicí či klávesy. Ze sportovních aktivit má pak nejraději basketball a snowboarding.

Olda "oje" Stiller

Herecká filmografie

Filmy

2017 American Violence
True to the Game
2016 Definitely Divorcing
Lucky Girl
2015 Fear Files (TV film)
Mr. Right
The Girl Is In Trouble
2010 Divoký Stomp 2: Nová generace
Horší než smrt
Parchanti
2009 Bílá smrt
Ozbrojení a nebezpeční
2008 Cadillac Records
Karanténa
2007 Divoký Stomp
Společné Vánoce
2006 Bezva vejška
Nežádej svůj poslední tanec 2
2005 Válka světů
2004 Nakládačka

TV seriály

2017 Skandál (TV seriál)
Epizoda 10 (S07E10)
Epizoda 9 (S07E09)
Epizoda 8 (S07E08)
další epizody (9)
2012 Skandál (TV seriál)
The Other Woman (S02E02)
White Hats Off (S02E01)
Grant: For the People (S01E07)
další epizody (9)
2007 Studio 60 (TV seriál)
4 A.M. Miracle (E16)
The Harriet Dinner: Part II (E14)
The Harriet Dinner: Part I (E13)
další epizody (4)
2006 Studio 60 (TV seriál)
The Christmas Show (E11)
B-12 (E10)
The Option Period (E09)
další epizody (6)
2003 That's So Raven (TV seriál)
1999 Soudkyně Amy (TV seriál)
1994 Pohotovost (TV seriál)

Dokumentární

2009 Light in the Darkness, A
Locked In: The Making of 'Quarantine'

TV pořady

2010 Conan (TV pořad)
2007 Up Close with Carrie Keagan (TV pořad)
2005 Show Tyry Banksové (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace