foto

Erich von Däniken

  • nar. 14.4.1935 (84 let)
    Zofingen, Švýcarsko

Biografie

Celým jménem Erich Anton Paul von Däniken. Narodil se 14. dubna 1935 ve Švýcarsku, v městečku Zofingen. Po absolvování obecné školy studoval na humanitním gymnaziu College St. Michel ve Fribourgu, kde se začal zabývat starými posvátnými spisy a snažil se vyrovnat s nevyřešenými archeologickými záhadami. Zabýval se také elektronikou, molekulární biologií a mutacemi lidského pokolení. Vypracoval se na manažera hotelu, ale jeho zájmy směřovaly jinam.

Proslul jako zakladatel tzv. spekulativní archeologie, založené na předpokladu, že naši zemi navštívili v dávné minulosti mimozemšťané a zanechali zde řadu stop a mýtů. V roce 1968 vyšla jeho první kniha VZPOMÍNKY NA BUDOUCNOST, která byla v roce 1969 také zfilmována. V roce 1976 následuje volné pokračování POSELSTVÍ BOHŮ. Napsal tři desítky knih, vydané ve všech světových jazycích. Erich von Däniken také výrazně ovlivnil film a televizi. Inspiroval filmy jako BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU nebo STARGATE. Jeho vlastní seriál dokumentů, který pod názvem MIMOZEMŠŤANÉ - VRÁTÍ SE? vysílala v roce 1996 RTL, se stal jedním z nejsledovanějších po 22. hodině.

Je spoluzakladatelem a členem sspolečnosti A.A.S.R.A. (Archaelogy, Astronautics SETI Research Association), která sdružuje zájemce o výzkum mimozemských civilizací a dávné historie lidstva. Na bývalém vojenském letišti ve švýcarském Interlakenu vybudoval za 86 miliónů švýcarských franků Mystery Park - areál se sedmi pavilóny záhad.

Nyní žije s manželkou v malé švýcarské horské vesnici Beatenberg. Je stále plný energie a dál hledá důkazy pro své teorie, cestuje, píše a přednáší.

Miluše "Milena79" Kačerková

Spisovatelská filmografie

Filmy

2014 Chariots of the Gods - kniha

Dokumentární

1997 Chariots of the Gods? The Mysteries Continue (TV film) - kniha
1976 Poselství bohů - kniha
1973 In Search of Ancient Astronauts (TV film) - kniha
1970 Vzpomínky na budoucnost - kniha

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 Stöckl (TV pořad)
2009 Talk im Hangar-7 (TV pořad)
2000 Menschen der Woche (TV pořad)
1999 Beckmann (TV pořad)
1991 Boulevard Bio (TV pořad)
1986 ZDF-Fernsehgarten (TV pořad)
1981 Wetten, dass..? (TV pořad)
1974 3nach9 (TV pořad)
1973 Je später der Abend ... (TV pořad)
1962 The Tonight Show Starring Johnny Carson (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace