Reklama

Reklama

Leehom Wang

Leehom Wang

nar. 17.05.1976 (47 let)
Rochester, New York, USA

Biografie (1)

Zpěvák, skladatel, producent a také filmový herec. Po vystudování Berklee College of Music vtrhl Leehom v roce 1998 na čínskou popovou scénu se svým albem Revolution, které složil i produkoval. Na taiwanských Golden Melody Awards, čínské obdobě cen Grammy, mu v roce 1999 vyneslo ocenění v kategoriích Nejlepší zpěvák a Producent roku. Od té doby je Leehom velice aktivním členem hudební scény a stal se jedním z nejvlivnějších, nejvýznamnějších a nejplodnějších umělců… (více)

Videa (1)

Hacker (2015)

Z natáčení 1 - Michael Mann, Leehom Wang, Chris Hemsworth

Zajímavosti (3)

Hacker (2015)

  • Režisér Michael Mann přiznává, že neměl o Lee-Homově velkolepé hvězdné kariéře tušení, dokud s ním loni v Hongkongu nenatáčel na Nathan Road a nenarazil na neobvyklý problém. LeeHom Wang podepsal smlouvy s několika firmami, například na fotoaparáty Nikon a Coca Cola a jeho tvář byla vyobrazena na obřích billboardech všude v okolí. „Nemohl jsem při natáčení Blackhat namířit kameru žádným směrem, protože všude byly obrovské plakáty s Lee-Homem," říká Mann. (MJackie)

Wang čchao te nu žen jang kuej fej (2015)

  • Vůbec od okamžiku, kdy se v tisku objevily zprávy o připravovaném natáčení snímku, což bylo v roce 2009, byla s režijním postem spojována i taková jména, jako jsou Zhang Yimou, v jehož kreativní mysli zrodilo se tolik dnes již kultovních čínských historických snímků, Tian Zhuangzhuang, který proslavil se snímky The Warrior And The Wolf z roku 2009 nebo snímkem Li Lianying: The Imperial Eunuch z roku 1991. K těmto jménům se v pozdější fázi příprav připojilo dokonce i jméno zahraniční, a to jihokorejského režiséra Jae-young Kwak, v jehož tvůrčích spárech uvízlo hned několik velmi dobře hodnocených snímků, jako například Windstruck z roku 2004 nebo My Mighty Princess z roku 2008. Jak se ale později ukázalo, dokonce ani on si nerozuměl s čínskými výkonnými zástupci celého projektu, jejichž pohled na filmové ztvárnění života tehdejších obyvatel mocné čínské říše Tang, byl docela odlišný. S dalšími průtahy se od stále jen rozpracovaného projektu, který dokonce neměl pevně stanovený ani oficiální název, odvraceli dokonce již i samotní herci. Z původně avizovaných hereckých tváří se projektu vzdali Leehom Wang, čínsko-americký zpěvák a herec, kterého mohli diváci vidět v roli generála v dobrodružném historickém snímku z roku 2010 Little Big Soldier. Nebo japonský herec Šun Oguri, který měl původně ztvárnit původního manžela překrásné a půvabné Fan Bingbing, tedy samotné Yang Guifei, hlavní postavy celého milostného komplotu. Jedinou postavou, která se v obsazení objevovala od samotného začátku, tak zůstala právě půvabná Fan Bingbing, která se v identické roli objevila již v divácky poměrně úspěšné v třicetidílné televizní sérii Da Tang Fu Rong Yuan z roku 2007, na jejíž úkor dokonce později herečka prohlásila: „V televizním zpracování jsem stejnou roli již ztvárnila, a bylo to úžasné. V té době jsem měla pocit, že dostat podobnou filmovou nabídku, vzala bych ji snad za jakýchkoliv podmínek." (Conspi)

Galerie (27)

Reklama

Herec

Režisér

Filmy
2010

Lian ai tong gao

Host

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama