foto

Johnny Simmons

  • nar. 28.11.1986 (33 let)
    Montgomery, Alabama, USA

Biografie

Johnny Simmons je americký herec. Narodil se v Montgomery ve státě Alabama, vyrůstal ovšem v Dallasu ve státě Texas, kde navštěvoval základní školu Nathan Adams Elementary and T.C. Marsh Middle School a v roce 2005 odmaturoval na střední škole W.T. White High School.

Jeho úplně prvním snímkem byl film „My Ambition". Když byly oznámeny castingové požadavky, došlo k tiskové chybě oznamující, že producenti hledají hlavní ženskou roli. Mladý Johnny přesto kontaktoval natáčecí štáb s prosbou, jestli by se pro něj nenašla nějaká menší mužská role. Byl ovšem vyzván aby šel na konkurz pro hlavní roli. Producenti jej okamžitě vzali a už se víc neobtěžovali opravit špatné castingové prohlášení. Zároveň získal i svého prvního filmového manažera.

Simmonsovou první velkou rolí byla postava Dylana Baxtera ve filmu EVAN ALMIGHTY /2007/, kde hrál po boku Stevea Carella a Lauren Graham. V roce 2012 účinkoval spolu s Logan Lerman, Emmou Watson a Ezrou Millerem v teenagerském dramatu THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER. Za tento film získal spolu s dalšími 16 herci cenu SDFCS Award na udílení cen San Diego Film Critics Society Awards za nejlepší představení hereckého souboru /Best Ensemble Performance/. Přebral roli Chipa Dovea herci Bo Barrettovi pro film s Megan Fox a Amandou Seyfried JENNIFER'S BODY /2009/. Jeho oblíbenými herci jsou Johnny Depp, Leonardo DiCaprio a River Phoenix.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 39th Annual People's Choice Awards, The (TV pořad)
2012 2012 MTV Movie Awards (TV pořad)