foto

Brian Jones

  • nar. 28.2.1942
    Cheltenham, Gloucestershire, Anglie, Velká Británie
  • zem. 3.7.1969 (27 let)
    Sussex, Anglie, Velká Británie

Biografie

Brian Jones (celým jménem Lewis Brian Jones Hopkins) se narodil ve válkou sužované Británii v roce 1942. Oba jeho rodiče se zabývali hudbou a tak k ní přivedli i svého syna, jenž měl zpočátku zájem zejména o jazz. Přelom nastal v roce 1962, kdy se Brian setkal s Mickem Jaggerem a jeho kamarádem Keithem Richardsem v Ealing Clubu v Londýně. Tak započala dlouhá a úspěšná cesta kapely Rolling Stones, trvající dodnes.

Brianovým hlavním hudebním nástrojem byla kytara, uměl ovšem hrát i na harmoniku, klávesy a řadu dechových nástrojů. Postupně však v kapele ztrácel vliv s tím, jak na sebe pozornost strhávali Jagger a Richards. Pocit odcizení mu pomáhal zahánět alkohol a drogy, zejména LSD. Kdysi talentovaný a plodný hudebník a skladatel tak nyní působil spíše jako občasná externí pomocná síla v kapele, kterou kdysi pomáhal sám založit. Nakonec se v červnu 1969 ostatní členové rozhodli, že bude pro všechny lepší, když budou dále vystupovat bez něj. Veřejnosti bylo sděleno, že se rozhodl odejít z kapely dobrovolně.

V noci z 2. na 3. července 1969 bylo jeho nehybné tělo objeveno v bazénu jeho vlastního sídla. Smrt nikdy nebyla zcela objasněna a tak se kolem ní dodnes objevuje množství konspiračních teorií. Spolu s Jimmym Hendrixem, Janis Joplin, Jimem Morrisonem a Amy Winehouse je Brian Jones „členem“ tazvaného „Club 27“, skupiny slavných muzikantů, jejichž život se tragicky uzavřel v sedmadvaceti letech.

Tomáš "Marounek" Marounek

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1966 The London Palladium Show (TV pořad)
1964 Top of the Pops (TV pořad)
1963 Ready, Steady, Go! (TV pořad)
1961 Thank Your Lucky Stars (TV pořad)
1959 Juke Box Jury (TV pořad)
1948 Toast of the Town (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace