foto

Martina Bezoušková

  • nar. 9.1.1961 (58 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Martina Gasparovičová se dnes před kamerou objevuje již jen výjimečně, ale v mládí odehrála několik velkých a dodnes známých rolí. K herectví se dostala oklikou přes svůj zájem o tanec, jemuž se v různých formách věnovala od dětství (klasický balet, step, společenský tanec), zpívala také v Dětském pěveckém sboru Československého rozhlasu. Středoškolské vzdělání získala na zdravotnické škole jako zubní laborantka, po maturitě nastoupila ke studiu herectví na DAMU.

Počátkem osmdesátých let začala sbírat zkušenosti před kamerou i na jevišti, první profesionální angažmá získala v Divadle Vítězného února v Hradci Králové. První dívčí roli před kamerou ztvárnila ve slovenském filmu NA KONCI DIALNICE (1982), následně hrála vedlejší i velké role v deseti fimech různých žánrů. Zatímco její velké herecké příležitosti jsou dnes již spíše zapomenuté (číšníce Julinka v KOUZELNÍKOVĚ NÁVRATU, 1984), známější jsou dodnes vedlejší role, které hrála v komediích (MLADÉ VÍNO, 1986; NEJISTÁ SEZÓNA), točila také v televizi. Diváci si na ni nejlépe vzpomenou v roli nejmladší princezny zakleté do podoby babizny v pohádce O STATEČNÉM KOVÁŘI (1983).

Mezitím se Martina Gasparovičová provdala za dramaturga a scénáristu Martina Bezoušku (*1955) a začala preferovat rodinný život. Po mateřské dovolené se sice krátce vrátila k divadlu a koncem osmdesátých let byla členkou Divadla Jaroslava Průchy v Kladně, nedlouho nato se ale další herecké dráhy vzdala. Až po dlouhé přestávce se vrátila před kameru a v menších úlohách jsme ji mohli vidět ve filmech KYTICE (2000) a BESTIÁŘ (2007). V titulcích těchto filmů figuruje pod svým vyvdaným jménem Martina Bezoušková.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace