foto

Lukáš Baborský

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lukáš chodil do 9 třídy na základní škole v Hradci Králové, když na internát přijeli pracovníci castingu ČT a hledali typy kluků. Za čtvrt roku se mu ozvali, aby přijel do Prahy. Panu Hřebejkovi se líbil a obsadil ho do filmu PUPENDO, do role němého chlapce Matěje Máry. Lukáš je od narození hluchý, takže v roli víceméně ztvárnil sám sebe. Natáčení bral jako velké zajímavé dobrodružství.

O možnosti dále filmovat říká: „Herectví mě sice lákalo, ale musel jsem být realistický a uvědomit si, že jako neslyšící bych neměl moc příležitostí, jak se uplatnit. Zvolil jsem si proto alternativu, kterou pro mě byla pedagogika. Učit někoho něco nového mi přišlo stejně naplňující jako herectví, i když přiznávám, že kdybych dostal ještě další šanci zahrát si ve filmu, strašně rád bych jí využil."

Na natáčení vzpomíná rád ,herci se kvůli němu naučili pár základních znaků a Bolek Polívka ho tahal do každé legrace kterou vymyslel. Intenzivní natáčení si vyžádalo delší pobyt mimo školu a nutnost dohonit co zameškal. Od doby filmování uplynulo hodně času a tak je dnes (2009) už Lukášovi 19 let a má za sebou úspěšně studium na Střední pedagogické škole.

Josef "sator" Čtvrtníček

Herecká filmografie

Filmy

2003 Pupendo

TV seriály

2008 Kriminálka Anděl (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace