foto

Monica Guerritore

  • nar. 5.1.1958 (61 let)
    Řím, Itálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Monica Guerritore je rodačkou z italského Říma. Narodila se 5.1.1958. Monica je především divadelní herečkou, která sklízí úspěchy v mnoha představeních a v těch nejžádanějších rolích jako Lady Macbeth, Ofélie, Madame Bovary, Carmen nebo Dáma s kaméliemi.

Svůj filmový debut zažila jako třináctileté děvče Maria při natáčení filmu BREVE VACANZA (1973). Režisérem byl Vittorio De Sica. A jak Monica vzpomíná, měla vypít sklenici mléka a po té plakat. Nevěděla jak udělat smutný obličej a plakat a vlastně neudělala nic. Po té začal Vittorio křičet a Monica se začala bát a plakala přirozeně. Scéna filmu byla velice krásná. Ve stejný rok se objevila jako dívka Rosy ve snímku PECCATO VENIALE (1972) s Laurou Antonelli v hlavní roli. Italské herecké „Top“ obsazení má Comenciniho satira politického a sociálního postavení Itálie v sedmdesátých letech, a to komedie SIGNORE E SIGNORI, BUONANOTTE, kde hrála roli asistentky Marcella Mastroianniho.

Ve filmu se po té často Monica objevuje v erotických dramatech jako byly například SCANDALOSA GILDA (1985), kde se žena, která zjistí manželovu nevěru sama vydává na cestu „sexuálního“ poznání. SENSI (1986) a role Vittorie, tajemné ženy udržující vztah s hlavním hrdinou Manuelem Zanim ( hlavní role i režie Gabriele Lavia ). V témže roce přichází film BENÁTSKÁ NOC (LA VENEXIANA) z období šestnáctého století, kde ztvárňuje Valerii, jednu ze dvou žen s nimiž hlavní hrdina Giulio prožije noc vášní a erotiky. Krásnou ženu Silvii jež propadne planoucí vášní k mladému muži ztvárnila roku 1998 ve snímku FEMMINA. Drama plné vášní je i snímek z roku 1996 LA LUPA. Ve filmu MUTANDE PAZZE (1992) hraje Amalii, jednu ze čtyř dívek, které se snaží prosadit v show businessu.

V roce 1997 obdržela David di Donatello Awards jako nejlepší herečka za roli Finy ve filmu LA LUPA (1996). UN GIORNO PERFETTO (2008) je snímek oceněný na MFF v Benátkách roku 2008, zde ztvárnila roli Mary. Velkým úspěchem je film LA BELLA GENTE (2009), kde hraje psycholožku Susannu. Po jejím boku zde hraje Antonio Catania. Film je velice kladně přijat zejména ve Francii.

Jedním z posledních velkých úspěchů je divadelní hra MI CHIEDETE DI PARLARE..., jejímž autorem, režisérem, výtvarníkem i kostymérem je sama Monica Guerritore, která také samozřejmě hraje hlavní roli (Oriana Fallaci).

Gabriele Lavia byl po dobu šestnácti let až do rozvodu (2001) manželem Monicy Guerritore. Mají spolu dvě dcery Marií (*1989) a Lucy (*1992). Dnes žije Monica stále v Římě a jejím manželem je od srpna 2010 Roberto Zaccaria. Monica napsala na základě svých zkušeností knihu „La Forza del Cuore“ ( Síla srdce ).

Petr "Hennes" Hennebichler

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace