foto

Cody Longo

  • nar. 4.3.1988 (33 let)
    Littleton, Colorado, USA

Biografie

Cody A. Longo se narodil do rodiny s múzickým a uměleckým zázemím. Jako malý se sám naučil hrát na klavír a předvádět různé postavy po vzoru Jimma Carreyho. Ve čtrnácti letech složil vlastní klavírní skladbu. Hereckou kariéru začal budovat brzy hraním drobných divadelních rolí a studováním divadla.

Později se přestěhoval z Denveru do Los Angels, aby mohl pokračovat ve studiu divadla a psychologie. Zde se také na čas věnoval modelingu. V posledních 9 letech studoval, natáčel filmy a hudbu jak v L.A. tak v NYC.

Pro filmový průmysl byl objeven ve svých 18 letech, kdy se zúčastnil soutěže "Hip Hop Kidz: It's a Beautiful Thing". Ve dvaceti si poprvé zahrál ve filmu jménem Ball Don't Lie. Poté pracoval na několika vedlejších rolích (např. v seriálu Medium či Make It or Break It a filmu Fame, kde měl mít původně větší roli, avšak jeho scény byly nakonec z velké části vystříhány).

Většina jeho hereckých rolí je spojena s hudbou. A protože ho vedle filmu lákal hudební průmysl, rozhodl se utlumit herectví a věnovat se naplno hudbě. Plánovaná pauza nakonec trvala pouhé dva roky. Po nějakou dobu hrál na klávesy v pop-rockové skupině Forever The Day než se rozhodl pro sólovou dráhu. Jeho debutový singl Atmosphere po vydání rychle vyšplhal na iTunes mezi top 100.

Codyho nejdéle trvajícím projektem byl prozatím seriál z produkce MTV Hollywood Heights (2012), ve kterém měl možnost uplatnit své nadání pro hru na piano. Hlavní postavu také ztvárnil v křesťansko laděném filmu Not today (2011) natáčeném v Indii, který se snaží poukázat na problematiku moderního otroctví a kuplířství.


Ve svém volném čase se mimo hudby také věnuje svému dobročinnému projektu s názvem LiveAlive, který má pomoci mladým lidem dosáhnout svých cílů.

dragosta

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1981 Entertainment Tonight (TV pořad)