foto

Darren Shahlavi

  • nar. 5.8.1972
    Stockport, Cheshire, Anglie, Velká Británie
  • zem. 14.1.2015 (42 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Darren Majian Shahlav se narodil 5.srpna 1972 a anglickém Stockportu. Je filmovým hercem a kaskadérem. Zajímavostí je to, že pracoval také jako bodyguard pro Bruce Willise a Patricka Swayzeho. Několikrát si již také vyzkoušel práci choreografa bojových scén.

Od svých sedmi let začal trénovat judo. Poté, co si všiml akčních filmů s Jackie Chanem a Brucem Lee, začal také s tréninkem karate. Později do svého repertoáru přidal ještě kickbox a také muay thai. Již od dětství byl rozhodnut, že se chce stát hercem. Ve svých 16 letech se poprvé začal více zajímat o svět filmu. Setkal se s expertem na hongkongské akční filmy Beyem Loganem, který mu nabídl malou roličku ve filmu, který se měl natáčet v Malajsii. Po příjezdu na místo však Logan zjistil, že mají málo financí, a tak se musel Darren vzít i prací kaskadéra. Po konci natáčení se přesunul do Hong Kongu, kde se chystal nastartovat svoji kariéru. Tam si v první polovině devadesátých let zahrál ve více snímcích, ale jednalo se jen o menší roličky. V roce 1996 přišel do té doby nejlepší Shahlaviho film - TAI CHI BOXER. V dalším roce si Darren střihnul roli v akční oddychovce BLOODMOON společně s Gary Danielsem. Poté si zahrál v dalších nevýznamných filmech, ale od nového milénia se Darren zkoušel prosadit v Americe, což se mu celkem podařilo. Roku 2002 si zahrál v komedii s Eddiem Murphym a Owenem Wilsonem JSEM AGENT. Poté následovaly role v různých televizních seriálech a TV filmech, které se střídaly s účastí v akčních béčkách.

V roce 2006 se objevil ve velkofilmu 300: BITVA U THERMOPYL. Další rok si zahrál společně s Marcem Dacascosem v akčním sci-fi AGENT Z VESMÍRU či s Jasonem Stathamem ve fantasy filmu VE JMÉNU KRÁLE. Dalším významným počinem v Shahlaviho filmografii je účast ve veleúspěšném akčním sci-fi STRÁŽCI - WATCHMEN (2009).

V roce 2010 by se měl Darren objevit v akčním filmu BORN TO RAISE HELL společně se Stevenem Seagalem a také v jednom hongkongském snímku s Donnie Yenem v hlavní roli.

ssfan

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky